OČEKUJE SE VIŠE OD 60 MM KIŠE: U istočnoj Srbiji na snazi crveni meteo alarm zbog obilnih padavina

U većem delu Srbije danas će biti pretežno oblačno, povremeno s kišom i pljuskovima, koji će ponegde biti praćeni i grmljavinom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Meteo-alarm/Screenshot

Uglavnom suvo vreme zadržaće se na severozapadu Srbije. U Bačkoj će se razvedriti već pre podne, a u ostatku Vojvodine i u zapadnoj Srbiji delimično razvedravanje se očekuje posle podne i uveče.

Duvaće slab i umeren vetar severozapadni. Najniža temperatura će se kretati 14 stepeni do 17, a najviša od 18 stepeni u južnoj i centralnoj Srbiji do 26 na severozapadu Vojvodine.

Na teritoriji Braničevskog okruga će biti pretežno oblačno, povremeno s kišom i pljuskovima, koji će ponegde biti praćeni i grmljavinom. Duvaće slab do umeren severozapadni vetar. Najniža temperatura će biti oko 15 stepeni, a najviša oko 18 stepeni.

UPOZORENJE NA OBILNE PADAVINE

Screenshot

“Danas se intenzivne padavine očekuju u istočnoj, centralnoj i jugoistočnoj Srbiji (20 do 40 mm), naročito u prvom delu dana, dok se najviše kiše prognozira za pogranični deo Borskog okruga ka Rumuniji (preko 60 mm). Sutra u većini krajeva značajno slablјenje padavina, osim na istoku zemlјe, gde se očekuje više od 30 mm za 24 sata”, navodi se u upozorenju RHMZ.

HIDROLOŠKO UPOZORENJE

Screenshot

“Na Mlavi, Peku i Crnom Timoku vodostaji će se naredna dva dana kretati iznad granica redovne odbrane od poplava. Narednih dana na slivovima gornjih tokova Zapadne i Južne Morave, Ibra, Nišave, Toplice, Rasine, Majura, Belice i Crnice, kao i na slivovima Mlave, Peka i Timoka moguća su izlivanja manjih bujičnih vodotoka”, objavio je RHMZ.

UPALJEN METEO-ALARM

Screenshot

U istočnoj Srbiji zbog kiše i grmljavine na snazi je danas crveni meteo alarm što znači da je vreme vrlo opasno.

“Prognozirane su naročito opasne vremenske pojave, a takvog su intezitetaa da mogu prouzrokovati veliku materijalnu štetu i biti veoma opasne po bezbednost ljudi i životinja. Treba se često informisati o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i rizika. Slediti naredbe i savete nadležnih državnih službi”, navodi se na zvaničnom sajtu RHMZ.

U ostalim delovima Srbije, izuzev Bačke, Banata, Srema i zapadne Srbije, upaljeni su narandžasti i žuti meteo alarm zbog kiše i grmljavine.

VREME NAREDNIH DANA

U subotu i dalje pojava kiše i kratkotrajnih lokalnih pljuskova sa grmljavinom uglavnom u centralnim i južnim predelilma, dok na severu zemlje prestaju padavine. Temperatura samo još u subotu ispod proseka za ovo doba godine, a od nedelje sve više sunčanih časova i toplije. Vetar slab do umeren severozapadni i zapadni. Pritisak oko normale.

Minimalna jutarnja temperatura od 13 do 18 stepeni, a maksimalna od 20 do 25 stepena. Uveče promenljivo oblačno i sveže sa slabom povremenom kišom samo još na jugu Srbije i delom u centralnim krajevima. Temperatura u 22 časova od 14 do 18 stepeni.

U nedelju suvo, pretežno sunčano i toplije u svim krajevima uz dnevni razvoj prolazne oblačnosti. Početkom naredne sedmice sunčano i toplo ili vrlo toplo vreme uz konačno letnje temperature, oko ili malo iznad 30 stepeni.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker