HITNO SAOPŠTENJE POŽAREVAČKOG VODOVODA: Voda neispravna za piće i pripremu hrane!

Na osnovu dobijenih rezultata o ispravnosti vode za piće od strane Zavoda za javno zdravlje Požarevac, na vodoizvorištu Lovac u Kostolcu i u mreži vodovoda Kostolac utvrđen je pojačan miris u vodi za piće.

Ilustracija

– Dok se na utvrdi razlog pojave mirisa u pijaćoj vodi, preporuka je da se voda ne koristi za piće i spremanje hrane. Voda može da se koristi samo kao tehnička voda – navode iz JKP „Vodovod i kanalizacija“ Požarevac.

Kako se navodi u saopštenju, ekipe JKP „Vodovod i kanalizacija“ Požarevac intenzivno rade na otklanjanju uzroka navedene pojave, dok iz Zavoda za javno zdravlje Požarevac redovno prate parametre o zdravstvenoj bezbednosti vode za piće.

JKP „Vodovod i kanalizacija“ obezbediće cisterne sa zdravom pijaćom vodom za korisnike u Kostolcu, Starom Kostolcu, Petki i Klenovniku.

Obaveštenje o rasporedu cisterni biće nakadno objavljeno.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker