NAJSKUPLJI SANDUK U POŽAREVCU: Gastarbajteri pokojnike sahranjuju u kovčezima od 3.000 evra!

Smrt bliske osobe jedan je od najtežih događaja u životu. Ljudi u takvim trenucima žele pokojnika na “onaj svet” da isprate na što bolji način. Ne mali broj njih tad ne razmišlja koliko će novca da izdvoji za sahranu. Neki biraju najskuplje sanduke i spremni su da izdvoje i oko 3.000 evra za njega.

Foto: Drnda

U pogrebnom preduzeću “Drnda internacional” u Požarevcu trenutno najskuplji sanduk košta 351.600 dinara, odnosno oko 3.000 evra. U ovu cenu nije uključena posteljina. Bez nje ne bi trebalo da se sahrani pokojnik, a ona se dodatno plaća. Pomenuti sanduk je najskuplji jer je reč o ručnom radu i duborezu.

– Pored navedenog sanduka u svojoj prodavnici imam još jedan koji je prilično skup. Njegova cena je 287.595 dinara i u nju isto nije uključena posteljina. Mi smo u njega stavili posteljinu koja košta oko 18.000 dinara, ali ljudi mogu da izaberu drugu koja im više odgovara – , kaže Radiša Mihajlović iz pomenutog pogrebnog preduzeća.

Mihajlović navodi da je tokom izrade sanduka korišćena epoksi smola i da ima ručke od kovanog gvožđa. Istakao je da su u Srbiji najskuplji američki modeli kovčega ali da on voli da u svojoj prodavnici ima i neki koji je drugačiji i unikatan.

– Ova dva modela o kojima sam pričao su upravo takvi – , kazao je Mihajlović.

Dodao je da u ponudi ima jedan sanduk koji nije previše skup, a jedinstven je.

– Imam sanduk čiji je poklopac skroz staklen. Zaista neverovatno izgleda, njegova cena je oko 150.000 dinara – , kaže Radiša Mihajlović.

Radiša Mihajlović je ispričao da najskuplje sanduke uglavnom kupuju gastarbajteri u Požarevcu. Istakao je da ipak od 80 do 90 procenata građana Srbije biraju sanduke tako da se uklope u budžet od 68.000 dinara, koliko prema njegovim rečima, isplaćuje PIO fond za sahranu penzionisanih osoba.

(Tpknews.com/Mondo)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker