ITALIJA ODLUČILA: Zbog rasta broja zaraženih zatvaraju se noćni klubovi i diskoteke

Italijanska vlada odlučila je da zbog povećanja broja zaraženih korona virusom od danas zatvori sve noćne klubove i diskoteke i da uvede obavezno nošenje maski na svim javnim mestima od 18 sati do šest sati ujutro, prenela je Ansa.

Foto: EPA

Minstar zdravlja Roberto Speranca izjavio je na konferenciji za medije da će odluka biti na snazi do 7. septembra, kada će se, u zavisnosti od situacije sa COVIDOM-19, ukinuti ili produžiti.

„Svesni smo da će šteta koja se očekuje od zatvaranja diskoteka i noćnih klubova biti velika, ali ne vidim alternativu, potrebno je mnogo više pažnje da nam se ne bi vratili brojevi iz marta“, rekao je Speranca.

Zatvaranju klubova i diskoteka protivili su se regionalni guverneri, ali je Speranca poručio da je to u ovom trenutku nemoguće izbeći.

„Ne smemo sada dozvoliti da sve žrtve iz proteklih meseci budu uzalud i da nam se sve ponovi. Osim toga, moramo obezbediti uslove za povratak učenika i studenata, jer priorotet mora da nam bude otvaranje škola koje će biti potpuno bezbedne“, kazao je Speranca.

(Tpknews.com/FoNet)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker