IPAK MOŽE JOŠ GORE! Gornja Austrija uvodi od ponedeljka potpuni karantin za nevakcinisane?!

Austrijska savezna država Gornja Austrija prva u Europi uvodi meru ograničenja kretanja za nevakcinisane.

Ilustracija

Njima je dopušteno izaći iz kuće samo kako bi otišli na posao ili po namirnice, a za to će morati da dokažu da nisu zaraženi koronavirusom.

“Situacija je dramatična, zbog čega pokrećemo petu fazu plana savezne vlade i planiramo zatvaranje za nevakcinisane osobe od ponedeljka, pod uslovom da od savezne vlade dobijemo potvrdu da za to postoji pravna osnova”, rekao je guverner Tomas Stelzer.

Gornja Austrija čini značajan udeo od ionako vrlo velikog broja novozaraženih – juče je u toj saveznoj državi zabeleženo 2.778 od 11.778 slučajeva, koliko beleži Austrija, zemlja u kojoj je 63,6 posto građana u potpunosti vakcinisano.

Austrijski ministar zdravlja Volfgang Mikštajn (Zeleni) predložio je u sredu da se u Gornjoj Austriji i pokrajini Salzburg uvede ova vrsta izolacije. Iz Salzburga još uvek nije stigao konkretan odgovor na vladin zahtev.

S druge strane kritičari ove odluke upozoravaju da u većinski ruralnoj Gornjoj Austriji i dalje postoje problemi s osiguravanjem potrebnog broja vakcina.

U Austriji je, inače, od ove nedelje na snazi pravilo po kom samo vakcinisani i preboleli mogu odlaziti u kulturne i sportske objekte, restorane, kafiće i druga javna mesta na kojima se traži kovid potvrda.

Za one koji se ne budu pridržavali mera predviđene su novčane kazne.

Gost koji u nekom ugostiteljskom objektu bude uhvaćen bez potvrde o vakcinaciji ili potvrde o preležanoj bolesti očekuje kazna od 300 evra, a ugostitelji mogu biti kažnjeni kaznom i do 30.000 evra.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker