POSTALA POLICIJSKA ANIMIR DAMA PO ZADATKU: Otkrivamo ko je Sandža Mem šef mafije za trgovinu Indusima (FOTO/AUDIO)

Svedok saradnik znači cinkaroš ili taster – pre istrage, tokom istrage i suđenja, dok posle procesa znači doživotni doušnik! Šta onda znači kada žena mafijaš, protiv koje se vodila istraga zbog šverca Indusa sa policijom sklopi dil o priznanju krivice i kaže: „Pristajem na sve samo da ne idem u zatvor“?

Sanja Jovičin/Foto: Screenshot/Instagram

Da li to znači da je postala špijun ili animir dama po zadatku? I da li je reč o takozvanom državnom poslu? Šta radi, ko su ljudi iz MUP-a za koje radi, ko je sklonio njen slučaj u fioku i ko je brisao njen krivični dosije iz sistema policije? Ovaj angažman nije redak, a dobro upućeni u ovu vrstu saradnje navode da takve žene po zadatku zavode i špijuniraju svoje mete, a neretko se dešava da se po direktivi i udaju za njih zbog čega su u žargonu poznate kao lastavice.

Kako naš Insajder Mile Sova saznaje od dobro upućenog izvora (ime poznato redakciji) Beograđanka Sanja Jovičin (46), koju poslovni saradnici Indusi zovu Sandža Mem, što u prevodu zanči Gazdarica, sumnjičila se da je pod plaštom turističke agencije „Simpli travel“ tokom 2023. godine za svega tri meseca zgrnula oko 150.000 evra na trgovini ljudima, ali je postigla dil da se istraga „zamrzne“, a ona prekvalifikuje i od mafijašice koja je gomilom dokaza bila saterana uza zid postane animir dama po zadatku. Policija joj je zauzvrat obrisala sve krivične prijave iz dosijea – za trgovinu ljudima, falsifikovanje isprave, pranje novca i iznudu.

Ustupljena fotografije/Fotografija policajca 1

– Dva inspektora sa kojima je pregovarala su pristala na njenu ponudu „da je spremna na sve“. Ona se posle toga, od avgusta 2023. do početka 2024. godine, podvrgla estetskim zahvatima kako bi podmladila lice i izgledala mlađe. Njoj je navodno iz posebnog budžeta iz kojeg se finansiraju insajderi plaćeno da sredi zube i dobije takozvani holivudski osmeh, napuni usne i jagodice, a nedavno je o trošku svojih poslodavaca ugradnjom silikona povećala čak i grudi. Dobila je zadatak da po pozivu bude poslovna pratnja ili ljubavnica „operativno interesantnim osobama“. To znači da je praktično podvode i da ima obavezu da na telefonski poziv dvojice inspektora koji su joj direktno nadređeni bude u društvu određenih ljudi koje treba da špijunira i sa njima ide na koktele i večere ili po potrebi bude njihova ljubavnica zarad podataka koje treba da sazna. Dobila je poslovni telefon u koji je ugrađena specijalna aplikacija putem koje njeni nadređeni mogu da čuju šta osoba koju špijuniraju priča sa svojim saradnicima tokom celovečernjeg druženja sa Sandžom Mem. Ona taj telefon mora da ostavi u dnevnoj sobi da bi dvojica inspektora za koje radi mogli da čuju šta taj muškarac, koji sa njom ima seksualne odnose, priča u slučaju ako na nečiji poziv izađe iz spavaće sobe. Njima je bitno da čuju šta on priča jer ga na osnovu toga ucenjuju na razne načine. Po obavljenom zadatku, ona dobija napojnicu od 100 evra dok pre akcje ima pun tretman – obezbeđeno joj je profesionalno šminkanje i friziranje – kaže naš sagovornik koji je spreman da svedoči na sudu i dodaje da se ona pre odlaska na teren sastaje sa dvojicom inspektora i dogovara detalje.

– Baze su im dva kafića na Obilićevom vencu, jedan na Banovom brdu, kao i kafana u Lisičijem potoku. Tamo ima obezbeđeno sve u fulu od alkohola do psihoaktivnih supstanci koje konzumira neposredno pre odlaska na specijalni zadatak – tvrdi izvor našeg Insajdera Mileta Sove dobro upućen u ovaj dil.

Ustupljena fotografije/Fotografija policajca 2

– Nejasno je samo da li je njen angažman državni posao ili je dvojica inspektora bukvalno podvode za svoje lične interese. Prvi je iz SBPOK-a i sa njim je kako navode njegove kolege u emotivno-finansijskoj vezi šta god to značilo. Drugi je iz UKP-a. Njih dvojica je svugde vode sa sobom, a ona je u obavezi da se sastane sa njima kad god je pozovu. Jedan od njih se pohvalio da „dobro čisti puške“ njemu i njegovim kolegama. Pre tri – četiri dana je u kafani na Senjaku lupala šakom o sto i besno vikala: „Pustite me da radim, jebali vas vaši zakoni! Ne radim ništa već godinu dana!“, misleći na svoj primarni posao sa švercom Indusa. Na to joj je jedan od inspektora besno uzvratio: „Ako nastaviš da talasaš, ostaće od tebe samo sise i zubi, je*em li ti mrtvu majku“ – prepričava sagovornik i ističe da se ona i dalje hvali da je nedodirljiva.

– Priča da je jača od države i da može sve da završi. Međutim, jedan od Indusa (ime i broj telefona su poznati redakciji) je slikao kada je došla u smeštaj u Krnjači i odvela 12 radnika, koje je posle prošvercovala preko granice. Kada se neko raspituje za nju u policiji umesto odgovora sledi kontrapitanje: „Zašto se raspitujete, ona je naša!“. Protiv nje su tri istrage završene, dok je jedna vraćena na dopunu. Međutim svi spisi su, prema rečima jednog operativca, sklonjeni u fioku, a za to se navodno pobrinuo šef radne grupe koja je bila zadužena da vodi istragu protiv nje P. J. (ime poznato redakciji) i izvesni I. – navodi naš sagovornik i nabraja ko je sve vodio postupke protiv nje.

(DOKAZ PRINTSKRIN SNIMKA SA NADZORNIH KAMERA KOJE POKRIVAJU PARKING, NA KOJEM SE VIDI OSUMNJIČENA)

– Prvo je inspektorka rada iz Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Danijela Kovačević 19. februara 2023. po nalogu MUP-a obišla agenciju „Simpli travel“ i konstatovala da se ne bavi samo prodajom turističkih aranžmana nego i zapošljavanjem radnika iz Indije u srpskim firmama preko indijske agencije „Baharat“, ali bez odgovarajuće licence za to. Inspektorka je predložila zatvaranje agencije i zahtevala da ispravi sve nezakonitosti u radu i pribavi licencu. Posle toga je saslušana u Upravi za strance, a ubrzo i u prostorijama Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) i Upravi kriminalističke policije (UKP). Posle saslušanja u UKP-u je formirana radna grupa koja je trebalo da istraži njen slučaj. Nekoliko puta su stizali i nalozi za njeno hapšenje, ali nijednom nije zadržana u pritvoru. Ispostavilo se da je neko stopirao naloge za hapšenje, a ubrzo je obelodanjeno da je postigla dil sa određenim policajcima – kaže naš izvor.

Ustupljena fotografija/Službena beleška Danijele Kovačević

Kako navodi sagovornik, osumnjičena je posle dolaska inspektorke bila u panici. Slala je poruke prijateljima, navodeći: „U sranju sam. Prijavili su me iz unutrašnjih poslova. Ništa nije rešeno. U ponedeljak dolaze“. Potom se žalila ko joj je dolazio u kontrolu, navodeći: „Danijela Kovačević, republička inspekcija rada, po nalogu ministarstva unutrašnjih poslova“.

Ustupljena fotografija/Poruke koje je slala Sanja Jovičin

NISAM ZNALA DA SE ZA TO ROBIJA

Osumnjičena Sanja Jovičin je za svaki objavljen tekst u medijima podnela tužbu, tvrdeći da su u njima iznete neistinite informacije koje su naškodile njenom ugledu i časti i tražila 300.000 dinara na ime naknade nematerijalne štete. Međutim, njene tvrdnje iz tužbe „da su u tekstovima iznete netačne informacije“ se kose sa onim što je rekla policajcu. Jednom je navela da je u novinama izašla duplerica o njoj i poslu sa Indusima i mrtva hladna prokomentarisala „da nije znala da se za to robija“, čime je zapravo priznala da se bavi kriminalom.

U audio snimku koji smo dobili čuje se kako ona policajcu sa kojim je navodno u emotivno-fiansijskoj vezi kaže: „Na svu koju muku… na svu moju muku…Mamu ti jeem ja u piku. Teraj se u tri pi*ke materine“, a potom dodaje: „Nisam znala da se za to robija“.

Ustupljeni audio snimak/Optužena kaže: “Nisam znala da se za to robija”

– Ona je prodala agenciju „Simpli travel“, ali je sada vlasnik frime Baharat hr consultancy doo Beograd PIB 113765121 MB 21922480, koja je osnovana 15. juna 2023. godine. Sarađuje sa Rumunkom koja se predstavlja kao Ms. Diana, kojoj je u januaru 2023. odnela 18.000 evra u Rumuniju, koliki je bio njen procenat za prihvat Indusa u Rumuniji i prebacivanja u zemlje Zapadne Evrope – kaže sagovornik našeg Insajdera Mileta Sove i dodaje ko je njen glavni saradnik.

Ustupljena fotografija/Podaci o firmi Bharat

– Indijac Deeraj Sharma (Šarma) je ključni igrač za trgovinu Indusima. On organizuje njihov dolazak u Surčin, a potom prebacivanje u EU i šalje pare Rumunki i Sanji, koje su samo posrednici. Njemu je zbog trgovine ljudima zabranjen ulazak u Rumuniju. Diani je muž visokopozicionirani policajac, a ona je dobila zaduženje da preuzima Induse od Sanje Jovičin i da ih šalje u Austriju i Nemačku. Šarma Indijcima uzima 10.000 dolara po osobi, dok Sanja Jovičin nalazi firme preko kojih oni apliciraju za posao i dolaze u Srbiju da rade. Posle mesec dana ih švercuje u Rumuniju, a ima obavezu da ubedi vlasnike firmi da njihov nestanak dva dana ne prijavljuju policiji. Na taj način kupuje vreme koje joj je potrebno da ih prošvercuje preko granice. Čim ih prebaci u Rumuniju na prvom parkingu zapali i uništi njihove pasoše koje im je lično oduzela čim su sleteli u Surčin. Kada ih isporuči u Rumuniju i obavi svoj deo posla ona prestaje da se pravda vlasnicima firmi u Srbiji kod kojih su Indusi radili, a onda ide po novu turu i tako sve u krug. Policajci sa kojima se redovno sastaje u kafićima i kafanama pomažu joj da ubrzano dobije radne dozvole za Induse, zbog čega se hvali da ima jake veze i da jedino ona može da obezbeđuje radnike. Osim šverca ljudi, bavila se i pranjem novca za poznate beogradseke firme. One bi joj uplaćivale, recimo, 300.000 dinara, a ona bi podizala novac i njima davala 270.000 dinara, dok bi 30.000 dinara zadržala za sebe na ime provizije. Agenciju „Simpli travel“ je otvorila sa falsifikatom da ima dve godine iskustva u bavljenju turizmom – kaže na kraju sagovornik i ističe da su pošteni policajci koji su vodili istragu protiv nje prikupili mnogo dokaza, koji su posle intervencije prljavih i korumpiranih policajaca sklonjeni u fioke.

Ustupljene fotografije/Indus koji je partner Sanje Jovičin i ključni igrač za trgovinu Indusima i Rumunka saradnik Sanje Jovičin

Sagovornik našeg Insajdera Mileta Sove navodi da se osumnjičena najviše plaši medija koji istražuju ovaj slučaj jer u policiji i tužilaštvu očigledno ima opstrukcije i dodaje da ovim slučajem treba da se pozabavi Sektor unutrašnje kontrole (SUK) i utvrdi ko je napravio propuste i da sve odgovorne procesuira.

(Mile Sova)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker