STRAŽARI UNELI KORONU? Policija prikuplja podatke o širenju opake zaraze u Zabeli

Osnovno javno tužilaštvo u Požarevcu tražilo je od policije da prikupi sve informacije vezane za postupanja vezana za zaštitu osuđenika tokom epidemije.

Ovakav postupak tužilaštva izazvale su informacije o čak 84 zaražena osuđenjika iz poluotvorenog odeljenja. Iako ovaj broj već nekoliko dana stagnira, ipak je prilično visok, pa je neophodno istražiti kako je virus ušao u zatvor, koji ima preko 1.500 osuđenika.

Nezvanično, prvo su obolela dvojica stražara, a kasnije je utvrđeno da ima i zaraženih osuđenika, čiji je broj iz dana u dan rastao, o čemu smo već pisali i skretali pažnju.

Što se tiče samog Požarevca, u njemu je 52 zaraženih, ali od ovog broja treba oduzeti 11 izlečenih, što, na kraju, iznosi 41 obolelih. U ostalim opštinama Braničevskog okruga situacija je poslednjih dana nepromenjena: u Velikom Gradištu je zaraženo sedam osoba, u Petrovcu na Mlavi šest, u Žabarima pet, u Žagubici, Golupcu i Malom Crniću po dve, i jedna u Kučevu.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close