U RALJAMA HRKALOVIĆA: Dijanini kerovi i dalje nesmetano haraju Požarevcom

Kako vreme prolazi vidno se ništa ne dešava, Lazić je smenjen ali je uhlebljen u nekoj kancelariji za Vandredne situacije, zamenik pomeren na drugo mesto i čekaju sledeću priliku da se vrate u igru i da krenu u osvetnički pohod.

Foto: Wallpaper/Tanjug

Ova objava je trebala da bude objavljena pre tri nedelje, iz kog razloga je bila stopirana, nije ni nama jasno, ali koristimo ovu priliku da Vas upoznamo sa požarevačkom hronikom koja se tiče skoro privedene Dijane Hrkalović i njeonog oca Daneta Hrkalovića.

Svi dobro znaju da je Dijana direktno sa bivšim načelnikom PU Požarevac, Srđanom Lazićem, koji je u sudejstvu sa Dijaninim kerovima inspektorima posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Vukmirovićem, Kozarom, Cvijovićem i Stojkovićem, i koji su požarevačkoj javnosti poznati po nebrojanim krimi delima koja su naprvili dok je Lazić bio načelnik Požarevačke Policijske Uprave, a za sva ta dela Dijana Hrkalović bivša državna sekretarka MUP-a Srbije je davala naloge i pokrivala Lazića gde se nalazio sa svojim zamenikom i jurišnikom Milenkovićem i ocem Danetom Hrkalovićem.

Naime, oni su u periodu od 2016. godine do 2018. godine, dok Hrkalovićka nije smenjena, privatnike i ljude po Požarevcu ucenjivali i reketirali za novac, a transkripte donosila je lično Dijana ili ih slala preko Begovića i Lazića. Dela koja mogu da se navedu su nebrojana, od nameštanja javnih nabavki, fiktivnim radovima, uvećanim fakturama izvlačenja para iz državnih preduzeća, reketiranja ljudi sa transkriptima sa neovlašćenim prisluškivanjem, otimanja privatnih firmi, paljenja automobila, uzimanje para za zapošljavanje, uništavanje državnih firmi koje bi kasnije privatizovale…

Pored vođa ovog požarevačkog krimi klana Hrkalovića, u kriminogenim akcijama su učestvovali i ljudi koji su postavljeni na direktorske funkcije, tako da je od funkcionera najviše zaslužan Nenad Marković direktor EPS Kostolac i Kučinara direktor pravnih poslova EPS Kostolac, koji su nameštali sve poslove vezane za Elektranu i izgradnju Luke u Kostolcu koja još nije puštena u rad. Među njima se posebno izdvaja i direktor Geo Rada iz Kostolca doktor geografije Miodrag Stepanović, koji uspšeno namešta poslove i troši državni novac po dogovoru. I na kraju, direktor PD RIO Kostolac Gazdić, koji preko ove državne firme izvršava sve što mu narede.

Već godinu dana bezuspešno Saša Filipović i Dane Hrkalović pokušavaju da otimu državno zemljište od grada Požarevca, pa dobro znamo kako su pokušali da otmu zemljište od Ljubičeva i privatno zemljište od ljudi u Dubravici.

U toj krimi bratiji je i predsednik Udruženja penzionera Milorad Jovanović, koji krade ugalj od članova i prodaje ga sa Srđanom Radovanovićem-Rodom preko njegove firme Viminacijum 012. Takođe su nadaleko poznate i malverzacije koje je Dane Hrkalović počinio sa svojom privatnom zadrugom DH Stočar gde je njegov sin Dejan Hrkalović direktor, a sve vreme im pomagali inspektori odeljenja za borbu protiv korupcije skrivajući njihova nedela, policijski inspektori Kozar, Stojković, Cvijović i Vukmirović koji su za samo dve godine postali nekakvi policijski majori.

Nabrojani inspektori ozloglašenog Hrkalovićkinog odeljenja koje je vodio načelnik Luković iz Beograda, ne da nisu smenjeni nego i dalje nesmetano zataškavaju sve što su Hrkalović, Radovanović i kompanija radili.

Tako da na kraju i u kratkim crtama ostaje nam poslednje pitanje, da li su stvarno toliko jaki i nedodirljivi? Policijski inspektori Dijane Hrkalović i dalje nesmetano sklanjaju dokaze o kriminalu koji je vodio njen otac, sa delom požarevačkog klana kriminalaca i policajaca.

(Tpknews.com/K.Z.)

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Jednom rečenicom može sve da se kaže: država Srbija je u totalnom kriminalu? Teško će se izvući od takvog zla.

  2. Inspektor Kozara je vodio istragu protiv Novice Janoševića zbog raznih zloupotreba. Naravno da je na kraju podnosilac prijave bio obavešten da se odustaje od dalje istrage. Dokumentacija o zloupotrebi Janoševića je podeljena na više adresa a protiv inspektora Kozara je podneta krivična prijava koja iz određenih razloga nije realizovana. Proći će i ova vlast pa ćemo videti da li će sve te prijave biti izvađene iz fioke.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker