KO ĆE DOBITI RADNO MESTO: Nedinić potpisao ugovore u okviru akcionog plana za zapošljavanje

Opština Petrovac na Mlavi je u okviru Lokalnog akcionog plana za zapošljavanje u ovoj godini opredelila sredstva za realizaciju dva programa koja se tiču angažovanja teže zapošljivih lica sa evidencije Nacionalne službe za zapošljavanje.

Nedinić potpisuje ugovore

S obzirom na to da opština Petrovac na Mlavi spada u grupu nerazvijenih opština i u odnosu na ukupan budžet koji ima, izdvojena sredstva za ove programe su izuzetno velika i iznose ukupno 3 miliona dinara. Nacionalna služba za zapošljavanje na ovaj iznos dodaje 2.950.000,00 dinara što je ukupno 5.950.000,00 dinara za oba programa.

Za program javnih radova opredeljeno je 1.500.000,00 dinara od opštine i 1.475.000,00 od Nacionalne službe za zapošljavanje, što ukupno iznosi 2.975.000,00 dinara. Kroz ovaj program, a preko tri petrovačka preduzeća i ustanova, biće zaposleno 22 lica. Javni radovi će trajati 4 meseca i pored mesečne zarade zaposleni će imati plaćene troškove puta, kao i doprinose za penzijsko i zdravstveno osiguranje.

Drugi program, Samozapošljavanje, za koji konkurs traje do kraja avgusta, omogućiće nezaposlenim licima da uz podršku opštine i Nacionalne službe za zapošljavanje pokrenu sopstvenu firmu. To praktično znači da će u narednih nekoliko meseci opština Petrovac na Mlavi imati više od 15 novootvorenih firmi. Bespovratna sredstva za otvaranje firmi iznosiće od 180.000,00 do 220.000,00 dinara. Za ovaj program je izdvojeno ukupno 2.975,00, od čeka 1.500.000,00 dinara opštinka sredstva i 1.475.000,00 Nacionalna služba za zapošljavanje.

Napominjemo da je od 01. juna 2018. godine, preko programa Javnih radova koje finansira služba za zapošljavanje, već angažovano 14 lica, na 3 javna rada na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi.

Opština Petrovac na Mlavi se zahvaljuje Nacionalnoj službi za zapošljavanje Požarevac i zaposlenim u organizacionoj jedinici Petrovac na Mlavi na izuzetnoj saradnji u ovoj veoma važnoj oblasti za sve Petrovčane u nadi da će ovako dobra i intezivna saradnja biti nastavljena i ubuduće.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker