SFAS U KLIČEVCU: Smotra folklornih ansambala sela Srbije

U naselju Kličevac kod Požarevca, 23. i 24. juna održaće se “Smotra folklornih ansambala sela Srbije” – SFAS, 22. po redu, koja će okupiti brojne učesnike iz cele zemlje.

Foto: SFAS u Kličevcu

Posle dvodnevnog takmičarskog programa, koji će uslediti nakon svečanog defilea učesnika, stručni žiri proglasiće najbolje ansamble, kojima će pripasti zlatna, srebrna i bronzana plaketa. Nagradiće se i najuspešnija koreografija, narodni orkestar, vokalni i instrumentalni solista, grupa pevača, najbolji svirač i igrač, umetnički rukovodilac, kostim i istraživački rad na novoj koreografiji.

Kao i ranijih godina, SFAS će imati i bogat revijalni program, u kome će nastupiti interpretatori izvornih pesama. Ovu tradicionalnu folklornu manifestaciju zajednički organizuju Ministarstvo kulture i javnog informisanja, Savez amatera Srbije, Grad Požarevac i Mesna zajednica Kličevac.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker