PROGNOZA: Danas pretežno oblačno i hladno, mestimično sa kišom i snegom

U Srbiji će danas biti pretežno oblačno i hladno, mestimično sa slabim mešovitim padavinama, kišom i snegom, saopštio je HIdrometeorološki zavod Srbije.

Na severu veći deo dana će biti suvo. Na planinama se predvidja manje povećanje visine snežnog pokrivača. Vetar će biti slab i umeren, severozapadni. Najniža temperatura kretaće se od minus dva do četiri, a najviša od dva do šest stepeni Celzijusa. U toku noći sa jugozapada će doći do pojačanja padavina.

U Braničevskom okrugu će danas biti pretežno oblačno i hladno, u toku dana u pojedinim delovima grada slaba kiša ili susnežica a uveče i u toku noći povremeno sneg, u višim delovima stvaranje manjeg snežnog pokrivača.

Vetar će biti slab i umeren, severozapadni. Najniža temperatura će biti oko nule, a najviša oko tri stepena Celzijusa.

Biometeorološke prilike mogu imati nepovolјan uticaj na većinu hronično obolelih i osetlјivih osoba. Oprez se savetuje astmatičarima, kao i srčanim bolesnicima. Od meteoropatskih reakcija se mogu javiti promenlјivo raspoloženje, reumatski bolovi i glavobolјa.

TPKNEWS/Beta

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker