IAKO GA JOŠ UVEK NEMA: Počeo upis uglja za požarevačke invalide rada i penzionere

Gradska organizacija invalida rada u Požarevcu počela je sa upisom uglja za svoje članove za narednu grejnu sezonu.

Foto: Privatna arhiva

Oni još ne znaju da li će im EPS odobriti isporuku kostolačkog uglja, čija je cena bila povoljna – 8.800 dinara po toni, na više rata, ali ukoliko do toga ne dođe, za svoje članove obezbediće ugalj iz Kovina ili Rumunije i Bugarske, čija je cena oko 14.000 dinara.

Sa upisom uglja počeli su i u Udruženju penzionera „Požarevac“, jer ni oni ne žele da čekaju jesen da bi obezbedili ogrev.

Ranijih godina penzioneri u Požarevcu dobijali su izvesne količine uglja iz Kostolca, ali se sa takvom praksom prestalo pre dve godine, zbog čega su oni protestovali ispred Gradske uprave i pretili blokadom kopa „Drmno“.

Prošle jeseni, nenadano, ugalj im je odobren, ali su se do tada mnogi već snašli kupovinom kovinskog, rumunskog i bugarskog.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker