KULT MRTVIH: U subotu 2. marta biće održan “Priveg” u Laznici

2. marta 2019. godine u naselju Laznica održaće se jedna od najarhaičnijih manifestacija običajnog karaktera iz kulta mrtvih.

Screenshot

Tradicionalna manifestacija predviđena kalendarom Turističke organizacije opštine Žagubica, biće održana u subotu 2. marta u Laznici. Događaj se organizuje već 15. put, a praćen je nizom aktivnosti očuvanja običaja iz Kulta mrtvih.

Tog dana se u centru naselja okupi znatan broj meštana koji obeležavajući praznik, istovremeno neguju i kult mrtvih. Centralnom dešavanju prethode celodnevne aktivnosti počev od ranog jutra prikupljanjem drva, puštanjem vode za pokojnike umrle bez sveće, kao i ostali sadržaji.

(Tpknews.com)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close