EPIDEMIJA MALIH BOGINJA: Obolela još dva pacijenta u Požarevcu

U Požarevcu su od malih boginja obolela još dva pacijenta, starosti oko 30 godina. Oni se nalaze na kućnom lečenju, jer kod njih ova zarazna bolest protiče bez komplikacija.

Dom zdravlja Požarevac

Na području Požarevca 28. februara prijavljena je epidemija malih boginja, nakon što su registrovana prva četiri slučaja oboljevanja od ove zarazne bolesti.

Od morbila je najpre obolelo dvogodišnje dete, a onda su se javila još tri nova, čiju su zaraženost potvrdile laboratorijske analize u beogradskom Institutu “Torlak”. Od prvog slučaja do danas, u Požarevcu je od malih boginja zaraženo ukupno osam pacijenata.

Nakon prijave epidemije, u Domu zdravlja uvedeno je noćno dežurstvo pedijatara, kako bi roditeljima bili na raspolaganju tokom 24 sata. U Predškolskoj ustanovi “Ljubica Vrebalov”, zbog epidmije boginja uvedeno je pravilo da u vrtićima mogu boraviti samo deca vakcinisana od ove zarazne bolesti.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker