MISTERIJA: Koja je osoba u Požarevcu zaražena virusom korona!?

Nakon jučerašnje objave portala “TPKNEWS” da “nadležni kriju informacije o zaraženima virusom COVID-19 u Braničevskom okrugu“, premijerka Srbije Ana Brnabić sat ipo nakon naše objave, objavila je na svom twitter nalogu da je Vlada otvorila mapu koronavirusa u Srbiji!

Ilustracija

Kako je potvrdila direktorka Zavoda za javno zdravlje, u poslednja 24 sata u Požarevcu je potvrđen jedan slučaj COVID-19.

“Od tri uzorka koji su poslati na analizu, jedan je bio pozitivan. Danas je uzeto još uzoraka i biće poslati za Beograd, ali se sada duže čeka na rezultate, zbog velikog obima testiranja”, rekla je Jovanović.

Međutim, nadležni nisu hteli da otkriju identitet zaražene osobe, jer bi time, kako kažu, narušili privatnost zaražene osobe.

U Braničevskom okrugu trenutno je pod nadzorom oko 1545 ljudi, dok jednom delu njih ističe određena samoizolacija od 14 dana, pa će se ovaj broj menjati.

Screenshot

Inače, prema zvaničnim podacima na sajtu kancelarije za IT i eUpravu, za sada u Braničevskom okrugu ima četiri potvrđena slučaja koronavirusa, jedan u Požarevcu i Velikom Gradištu i dva u opštini Žabari.

Podaci će biti stalno ažurirani i dostupni na linku OVDE

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker