NOVA DRAMATIČNA UPOZORENJA RHMZ! Nakon vrućeg letnjeg dana, popodne i uveče stižu pljuskovi i nepogode

Nakon nepogoda koje su pogodile Srbiju u sredu uveče, Republički hidrometeorološki zavod Srbije je izdao novo upozorenje koje se odnosi na 21. i 22. jul.

Foto: Shutterstock

Kako RHMZ navodi, očekuje se jaka grmljavinska aktivnost, grad, olujni vetar, pa čak i orkanski udari vetra.

“Oblast od Alpa, preko zapadnog Balkana i Srbije do regiona Karpata danas i sutra očekuje jaka grmljavinska aktivnost. Razvoji će lokalno biti veoma snažni i brzopokretni (premeštaće se sa zapada-severozapada ka istoku) uz ponegde krupan grad (> 5 cm u prečniku), kratkotrajno olujne udare vetra (> 24 m/s), i izolovano orkanske udare vetra (> 28 m/s). Tačnu lokaciju inicijacije, premeštanja i jačine samih nepogoda je unapred teško odrediti, ali je veća verovatnoća pojave u kasnijim popodnevnim i večernjim satima u severnim, zapadnim i centralnim krajevima Srbije. Za konkretne lokacije ćemo izdavati hitno upozorenje na grmljavinske nepogode jedan do dva časa unapred”, stoji na sajtu RHMZ-a.

Osim toga, RHMZ je izdao i upozorenje na visoke temperature.

“Danas i sutra (21 – 22. 07.) u južnim, a delom i u centralnim krajevima zemlje ponovo se očekuju vrednosti od 35 do 38 stepeni. Nakon kratkotrajnog osveženja u nedelju (23. 07.), početkom sledeće sedmice (24-26. 07.) novi prodor veoma toplog vazduha sa severa Afrike usloviće temperature oko 40 stepeni Celzijusa”, navodi RHMZ.

IZGLEDI VREMENA ZA SEDAM DANA – DO 28. JULA

U subotu u severnoj, zapadnoj i centralnoj Srbiji promenljivo i vrlo nestabilno. Očekuju se i sunčani intervali, ali i jaki grmljavinski razvoji sa pljuskovima, gradom i olujnim vetrom. Na jugu zemlje će biti pretežno sunčano i veoma toplo sa maksimalnim temperaturama od 35 do 38 stepeni.

U nedelju pretežno sunčano, uz umeren razvoj dnevne oblačnosti i malo nižu temperaturu u svim krajevima.

Početkom naredne sedmice pretežno sunčano i veoma toplo, a od srede posle podne promenljivo i nestabilno sa lokalnom pojavom kiše, pljuskova i grmljavina.

U prvom delu naredne sedmice maksimalne temperature od 33 do 40 strepeni, a od četvrtka malo svežije.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker