Uz podršku opštine Veliko Gradište, blagoslova vladike i finansija gastarbajtera, radovi na izgradnji crkve u Češljevoj Bari odvijaju se po planu (FOTO)

Predsednik opštine, dragan Milić, obišao je sa saradnicima radove na izgradnji crkve u Češljevoj Bari.

Crkva, posvećena Svetoj Trojici, započeta je prošle godine, uz blagoslov vladike braničevskog Ignjatija, a završetak radova planira se za kraj septembra. Izgradnju, uz podršku opštine Veliko Gradište, finansiraju Mesna zajednica i građani Češljeve Bare koji su, većinom, na radu u inostranstvu.

Na terenu iza crkve, Mesna zajednica Češljeva Bara uredila je i novo dečje igralište sa klupama i mobilijarom, pa će mališani, pored škole koja se nalazi u naposrednoj blizini, imati još jedno sigurno mesto za boravak, druženje i igru.

TPKNEWS/SOVG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker