VELIKA FARSA: Povećanje minimalca će pojesti inflacija!

Udruženi sindikati Srbije „Sloga“ smatraju da je povećanje minimalne cene rada od 8,6 odsto za 2019. godinu sramno i ponižavajuće i ukazuje da ga je unapred „pojela“ realna inflacija, a ne zvanična statistika kojom vlast barata.

„Sloga“ ističe da za tu odluku odgovornost snose Samostalni sindikat i UGS Nezavisnost, „bez obzira što se navodno nisu saglasili sa njom, jer učešćem u radu Socijalno-ekonomskog saveta daju pun legitimitet ovakvim ponižavajućim odlukama“.

Ipak, najveću odgovornost, dodaje „Sloga“, snosi Vlada Srbije.

„Posle niza predhodnih štetnih mera, od neustavnog umanjenja penzija, ukidanja raznih socijalnih davanja, pa do platnih razreda za zaposlene u javnoj upravi i držanja niske minimalne cene rada, vlast očigledno nema rešenja za jačanje ekonomije na realnoj osnovi, osim da se zadužuju kod međunarodnih bakarskih institucija, navodi se u saopštenju „Sloge“.

(Gerila)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close