DO POTPUNOG ISTREBLJENJA: Beograd menja Vlahe za Kineze u Timočkoj krajini

Pre godinu i po dana kineska kompacija “Ziđin Mining” kupila je 63 odsto Rudarsko-topioničarskog basena Bor, jednog od najvećih giganata nekadašnje SFRJ.

Screenshot Google maps

Uplatom od 350 miliona dolara, rudnik bakra prešao je iz državnih ruku u vlasništvo Ziđin Mininga. I upravo je tada krenuo priliv sve većeg broja kineskih državljana u ovaj grad na istoku države.

“Svi u Boru vidimo da se grade barake, sobe, apartmani za Kineze. Baš svi vide šta se dešava, a događa se pred našim očima. Menjaju nas u Timočkoj krajini i svesni smo toga da će uskoro više biti Kineza nego rođenih na ovoj teritoriji Srbije. Zar nije moglo da se nađe 6.000 radnika iz Srbije koji su na birou rada? Nego mora da dođe 6.000 Kineza da rade umesto naših ljudi Ćutimo i svesno srljamo u propast”, naveo je građanin Bora na Fejsbuku.

Svesni su toga i građani Bora, pa na društvenim mrežama ukazuju da će uskoro u ovom mestu biti više Kineza nego ljudi rođenih na tlu Srbije.

– Svi u Boru vidimo da se grade barake, sobe, apartmani za Kineze. Baš svi vide šta se dešava. Jednostavno, misli da se neće dogoditi ono od čega se strepi da će biti. A dešava se ispred očiju svih. Menjaju nas u Timočkoj krajini i svi smo svesni da će uskoro biti više Kineza nego rođenih na ovoj teritoriji Srbije. Svesno ćutimo i trpimo. Svesno idemo u propast. Za Boga miloga, dokle? Zar mora komšiji da crkne krava da bi ispunili neki hir? Ne shvatamo da ako komšiji crkne krava – neće biti ni mleka za nas – napisao je na Fejsbuku jedan građanin Bora.

On se plaši najgoreg scenarija.

– Vlasi ovde više neće ni da postoje, a neće biti ni ostalih. Lagano i sigurno ćutnjom srljamo u svoju propast. Zar nije moglo da se nađe 6.000 radnika iz Srbije koji su na birou rada? Nego mora da dođe 6.000 Kineza da rade umesto naših ljudi – rođenih na teritoriji Srbije. Kako radili, tako nam Bog pomogao – napisao je on i u objavi je dokumentovao kako izgledaju barake koje se grade za radnike, uz napomenu da ih sada ima još više.

3 Comments

  1. Koliko je to bio pogresan potez za drzavu i narod samo bog zna neko se tu debelo omastio ali ljudi koji ovde zive sigurno nisu kinezi svojim ljudima koji rade za vecu platu nego lokalci placaju sa racuna firme smestaj i sve troskove stanovanja kao i hranu znaci cista plata u dzep za koju se uzgred receno ne placaju porezi i doprinosi Srbiji nego matici kini znaci radnici srbi su u startu u gubitku manja plata i neplacani troskovi Srbija je na gubitku zbog neplacenih poreza i doprinosa sto se mene tice najurio bi i njih i one koji su ih tu doveli

    1. Ako je ovo tacno to je jos jedna katastrofa vise. Karastrofa je prvo prodato RTB Bor. Isto kao sto je prodaja PKB- a i Komercijalne banke. A jos dovoditi Kineze i na ovaj nacin ih placati je jos veca katastrofa. Nas narod, mislim na drzavljane Srbije, su nase blago kao sto je i bakar i zlato iz RTB-a.
      Vlasi su nas narod i sa njim zivimo vekovima na ovim prostorima i molim vas tako nastupajte zajednicki.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker