VUČIĆ SE POVLAČI SA ČELA STRANKE: Od 27. maja vođstvo u SNS preuzima tročlano predsedništvo?

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, napustiće kao što je i najavio mesto lidera Srpske napredne stranke, 27. maja na stranačkoj skupštini u Kragujevcu, a nakon njegovog povlačenja, stranku će voditi troje funkcionera, pišu vlasti bliske Večernje novosti u štampanom izdanju od petka.

Foto: Beta

Kako se navodi u tekstu, za trenutak kada Vučić pred 4.000 delegata u Kragujevcu, bude najavio povlačenje, naprednjaci razrađuju scenario kako da prebrode na što bezbolniji načinu „ogromnu prazninu“ koja nastaje.

Za sada je, piše list, najizvesnija opcija, da SNS u oročenom periodu nakon Vučićevog povlačenja, predvodi tročlano predsedništvo.

Ako do toga zaista i dođe, taj trijumvirat trebalo bi da čine Ana Brnabić, Siniša Mali i Miloš Vučević.

Vučić bi trebalo da „povede Narodni pokret za Srbiju, koji će uz SNS najverovatnije okupiti i SPS, SDPS, PUPS, PS“ kao i nestranačke ličnosti koje učestvuju u vlasti i koje se u aktuelnom geopolitičkom sukobu koji je izazvao rat u Ukrajini „ne svrstavaju“ ni na jednu stranu, već su im u fokusu interesi naše države, piše list.

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker