PALO OKO 120 LITARA KIŠE PO KVADRATU: U opštini Petrovac na Mlavi, proglašena vanredna situacija

Zbog obilnih padavina koje su jutros pogodile opštinu Petrovac na Mlavi, proglašena je vanredna situacija na teritoriji cele opštine Petrovac na Mlavi.

Foto: Facebook

Procenjuje se da je palo 120 litara vode po metru kvadratnom, a najjači udar padavina bio je između 5 i 7 časova ovog jutra. Obilne padavine prouzrokovale su porast nivoa reka na vodama I i II reda i njihovim jakim bujičnim pritokama i potocima, veliku zapunjenost nanosom korita, pojavu podzemnih voda, zapunjenost kišne kanalizacije.

Odluka o proglašenju vanredne situacije doneta je kako bi se omogućilo angažovanje potrebne mehanizacije subjekata od posebnog značaja, kao i dodatne mehanizacije koja će učestvovati na otklanjanju opasnosti i popravci oštećene infrastrukture.

U toku je prikupljanje informacija o nastaloj šteti, a nakon povlačenja vode, otpočeće se sa sanacijama najkritičnijih deonica.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker