VUČIĆ OBRADOVAO PENZIONERE: Ukinut Zakon o privremenom smanjenju penzija! (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučič rekao je da je zahvalan penzionerima koji su izvukli Srbiju iz krize.

Foto: Screenshot

“Pre četiri godine smo doneli zakon o privremnom smanjenu penzija jer je Srbija bila pred bankrotom. To nije bila ničija bahatost i arogancija, već najteža politička odluka da bi bilo za penzije i da bi država opstala”, istakao je Vučić i dodao:

“Ti hrabri ljudi su dali svoj najveći doprinos za bolji život naše dece i opstanak Srbije. Imali smo ne lake razgovore sa MMF. Doneli smo zajedničku odluku da se ukuine zakon o privremenom smanjivanju penzija”, rekao je Vučić.

On je rekao da zato penzioneri, koji su dali veliki doprinos društvu, zaslužuju povećanja.

“Svi će imati značajno više, onaj koji je primao 50.000 2014. godine penziju, imaće posle ove odluke ukupno povećanje 9,1 odsto i iznosiće 54, 541 dinar. Veliki broj penzionera prima do 30. 000 dinara, mi smo doneli odluku da tim najsiromašnijih penzionerima povećamo za dodatnih 10,4 i 13, 3 odsto. Najmanji procenat uvećanja imaće oni koji imaju blizu 120.000 dinara, znači što je niža penzija, to će biti veći procenat povećanja”, rekao je Vučić.

Kako je rekao, tek će se razgovarati o platama i njihovom povećanju.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker