PETICIJA ŠIROM SRBIJE: Počinje prikupljanje potpisa za uvođenje doživotne kazne za ubice dece

U četrdesetak gradova Srbije počinje prikupljanje potpisa za izmenu krivičnog zakona, odnosno uvodenje doživotne robije za ubice i silovatelje dece, maloletnika i trudnica.

Inicijativu je pokrenula Fondacija Tijane Jurić, a da bi izmene ušle u skupštinsku proceduru, potrebno je skupiti najmanje 30.000 potpisa u roku od nedelju dana.

Akcija počinje danas u Subotici u rodnom gradu Tijane Jurić, a predstavnik Fondacije Igor Juric rekao je da će prikupljanje potpisa biti organizovano u više od 40 gradova Srbije, izmedu ostalih u Valjevu, Čačku, Novom Sadu, Beogradu.

“Ogromna je zainteresovanost. Više od 2.000 majki je želelo da volontira. I da skupština ovo ne shvati ozbiljno, ovo će mi biti čast da radim. Ovo nije političko i versko pitanje, već moramo da dokažemo da su nam deca najbitnija”, istakao je Jurić za RTS.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker