POPOVSKA POSLA: Potukli se Atanasije i Filaret, čupali se za kose i brade usred službe!

Oni koji su se zatekli u blizini manastira Mileševa u vreme večernje službe prošlog ponedeljka nisu mogli da veruju svojim očima šta vide. Naime, novoustoličeni episkop mileševski Atanasije Rakita i bivši vladika Filaret su se tukli i čupali za kose i brade!

Episkop mileševski Atanasije Rakita i bivši vladika Filaret

Kako prenose agencije, u manastiru Dubnica kod Nove Varoši, gde prema odluci episkopa Atanasija boravi umirovljeni vladika Filaret, došlo je do prave tuče i to naočigled sveštenstva u konaku manastira.

– Tuča se dogodila u ponedeljak, 2. jula, u 17 sati, pred večernju službu u manastiru. Vladika Atanasije je nasrnuo na Filareta, čupao ga za bradu i udarao. Vladika Filaret se nije branio, samo je dozivao pomoć i vikao: „Joj, šta mi radi. Zovite policiju“. Nakon što je uspeo da se otrgne iz ruku vladike Atanasija, Filaret je istrčao iz konaka i pobegao ka manastiru, a vladika Atanasije Rakita je za njim uzvikivao: „Napolje iz moje eparhije! Napolje!“ – otkriva izvor. Prema njegovim rečima, vladike iz klinča rastavili su đakon i sveštenik.

Iz okruženja vladike Filareta potvrdili su da je do sukoba došlo, ali nam nisu želeli da otkrivaju detalje.

Zaista čudi što je do ovoga sukoba došlo jer je vladika Atanasije dozvolio umirovljenom Filaretu da boravi u njegovoj eparhiji i dao mu smeštaj. Filaret je zbog tog postupka na sva zvona hvalio Rakitu i govorio za njega da je divan.

Međutim, kako se saznaje, početak sukoba dvojice episkopa može se tražiti u otvorenom negodovanju Filareta na odluku episkopa Atanasija da na proslavi 800 godina crkve u Mileševi skače udalj. Filaret je otvoreno govorio da takvo ponašanje ne priliči jednom episkopu SPC.

(Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker