TEPIĆ: Požarevac je zahvatila ista bolest kao i celu Srbiju – nepotizam, nestručnost i neznanje

Visok stepen aktivizma, motivacije i želje članova da se što pre promeni vlast u Požarevcu, pokazuje da je spreman za izbore i promene, zaključak je večerašnjeg regionalnog sastanka u Požarevcu Stranke slobode i pravde (SSP), gde su sa članovima razgovarali potpredsednica SSP Marinika Tepić i poslanica Jelena Milošević.

Foto: Promo

Kako je saopštio SSP, Tepić je rekla da je ovako veliki broj ljudi spremnih da daju sve od sebe i založe svoje ime i karijere na gradskoj izbornoj listi jasan pokazatelj da smo spremni za izbore i da ih priželjkujemo.

„Čula sam da je i Požarevac zahvatila ista bolest kao i celu Srbiju – nepotizam, nestručnost i neznanje. Ljudi odlaze iz Požarevca jer ovde nemaju budućnost. Drago mi je da sam videla da naš odbor u Požarevcu ima detaljan plan kako da Požarevljani žive bolje u svim oblastima – ekonomija, socijalna zaštita, obrazovanje, ekologija, privrede, sporta, kulture“, istakla je Marinika Tepić.

Na sastanku je preneta zahvalnost Kostolčana što je zahvaljujući naporima SSP da se aktivira postrojenje za odsumporavanje, koje rukovodstvo EPS godinama nije htelo da uključi zbog velikih troškova i tako izlagalo građane direktnom zagađenju.

Potpredsednik SSP i Gradskog odbora Goran Petrović rekao da je u poslednjih 11 godina grad izgubio 9.000 ljudi i da ni jedna jedina investicija nije realizovana u gradu.

„Broj lekara je smanjen za 30 odsto, ukinute su seoske ambulante, nedostaju lekari specijalisti. Uz loš obrazovni sistem, tokom 2022. i 2023. godine prosek plate u Kostolcu je prvi put manji od republičkog proseka, ljudi odlaze bez namere da se vraćaju. Za to vreme, lokalna vlast nije dala ni jednu ideju, a u SNS se prepucavaju dve struje ko će da preuzme grad. Stanje je neodrživo i mora da se menja”, poručio je Petrović.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker