SILOVAO STARICU, PA JOJ NOŽEM PRESUDIO: Podignuta optužnica protiv ubice baka Radinke iz Rečice

Više javno tužilaštvo iz Požarevca podiglo je optužnicu protiv Virđinela Jovanova (37) zbog silovanja i teškog ubistva starice Radinke Kostić (86) koje se desilo 4. januara ove godine u selu Rečica.

Foto: Screenshot/Privatna arhiva

Ovaj težak dvostruki zločin policija je rasvetlila za manje od 20 sati, od kako je komšinica nastradale starice našla njeno telo prerezanog vrata u lokvi krvi, na podu njene kuće. Efikasnom akcijom istražnih organa ubica je uhapšen, a lisice su stavljene na ruke Virđinela Jovanova (37).

Pritisnut dokazima srpski državljanin rumunskog porekla priznao je izvršenje teškog krivičnog dela. Tom prilikom on je policajcima ispričao sve jezive detalje svirepog ubistva starice.

On je 4. januara upao u kuću starice s namerom da je siluje. Braneći se od napadača ona ga je u jednom trenutku odgurnula od sebe i nožem posekla po ruci. To je još više razbesnelo napadača, pa je prema vlastitom priznanju, oteo od Radinke nož i najpre je posekao istim po stomaku, a onda joj prerezao vrat i pobegao.

Nesrećnoj ženi nije bilo pomoći umrla je na podu kuće u kojoj je dugo vremena živela sama.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker