IZDAT NALOG: Potpuna obustava saobraćaja na autoputu Niš-Leskovac (VIDEO)

Saobraćaj na auto-putu od Niša ka Leskovcu je potpuno obustavljen. Obustava će trajati sve dok traju loši vremenski uslovi, izjavila je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

Prethodno je na auto-putu došlo do lančanog sudara u kome je povređeno sedamnaestoro ljudi, među kojima je bilo šestoro dece.

Prema dostupnim informacijama, u niškom kraju su smetovi na pojedinim putevima visoki i do dva metra, dok je sneg koji pada 36 sati odsekao od sveta 10.000 ljudi iz sjeničkog kraja, a svi putevi, osim onih u gradu, su zavejani.

Kako javljaju izveštači, sneg koji od jutros pada na području Jagodine i ovog dela Pomoravlja, nošen hladnim vetrom, stvara velike teškoće, ponegde i pravi haos na ulicama, na kojima je dosta utrtog snega, jer posuta so sporo deluje zbog niske temperature.

Kako javljaju reporteri, autobusi koji se nalaze između Aleksinca i Niša stoje više sati, a kolona je višekilometarska.

Od Niša do Leskovca biće potpuno obustavljen putnički i teretni saobraćaj, kako zbog nekog, eventualno, preprečenog automobila, autobusa ili kamiona, ljudi ne bi ostali zavejani, izjavila je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović i dodala da je već izdat nalog za obustavu.

“To je najnovija informacija. Očekujemo da se vetar smiri večeras i da se polako smiri situacija”, rekla je Mihajlovićeva Tanjugu na auto-putu u blizini Niša.

Ministarka je dodala da su svi na terenu, Ministarstvo, “Putevi Srbije”, vojska i policija, koji čiste sneg i preduzimaju sve što mogu.

“Ima problema zbog smetova, teretni saobraćaj je potpuno obustavljen, ali ono što moramo da uradimo, to je da ćemo od naplatne rampe ‘Nais’ kod Niša do Leskovca potpuno obustaviti putnički i teretni saobraćaj, kako ne bismo uopšte dolazili u situaciju da eventualno zbog nekog preprečenog automobila, autobusa ili kamiona, ljudi ostanu zavejani”, rekla je Mihajlovićeva.

Kako je dodala, neke deonice u blizini Niša su veoma teško prohodne, ali važno je da su svi tu i da pokazuju da možemo da se nosimo sa situacijom.

Mihajlovićeva je zamolila vozače da vode računa i kreću na put samo sa zimskom opremom.

“Imali smo situaciju sa tri šlepera u blizini Niša, koji su, iako je bio obustavljen saobraćaj, svojom voljom krenuli, sudarili se i napravili problem svima”, rekla je Mihajlovićeva.

“Zaista, ako nema potrebe nemojte da krećete na put, jer ovo nije vreme ni za kakav put. Ako postoji toliko hitna potreba da se mora ići, onda molimo, krenite sa zimskom opremom, jer sve drugo ne samo da nije bezbedno za vas, već ni za koga drugog”, poručila je Mihajlovićeva.

“Jug Srbije je pod velikim snežnim nanosima, imali smo danas dvadesetak intervencija, 22 osobe su evakuisane i spasene”, rekao je načelnik Sektora za vanredne situacije Predrag Marić.

Kako je rekao, na jug Srbije će biti upućene dodatne snage iz Sektora za vanredne situacije.

“Žandarmedija je već tu i Vojska Srbije je potpuno mobilisana, sve svoje snage, mehanizaciju i ljudstvo je stavila na raspolaganje”, rekao je Marić novinarima kod motela “Nais”.

Kako je dodao, situacija će se pratiti i tokom noći i narednih dana.

Marić je rekao da sneg i dalje pada na teritoriji Prokuplja, Pirota, Vranja i Surdulice i apelovao na sve da bez preke potrebe ne kreću na put i da, ukoliko već moraju, koriste zimske gume i ostalu zimsku opremu.

Marić je naveo i da je obustavljen teretni saobraćaj, dok se putnički obavlja, ali veoma otežano i dodao da nema više čepova kojih je bilo pre podne.

TPKNEWS/Agencije

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker