MIR BOŽJI, HRISTOS SE RODI: Redakcija TPKNEWS-a želi vam srećan Božić!

Redakcija TPKNEWS-a svim vernicima koji danas slave rođenje Hristovo želi srećan Božić!

Klikni za uvećanje slike / Foto: Facebook

Božić je najveseliji pravoslavni praznik, kojim se proslavlja rođenje Isusa Hrista i slavi se tri dana.

Božićno jutro počinje tako što se od rane zore čuju zvona iz svih pravoslavnih crkava i hramova; u nekim delovima Srbije domaćini pucaju iz pušaka i pištolja; oblači se svečana odeća i odlazi u crkvu na Božićnu liturgiju; ljudi se pozdravljaju i otpozdravljaju rečima „Hristos se rodi“ i „Vaistinu se rodi“.

Crkve koje se pridržavaju julijanskog kalendara Božić obeležavaju 7. januara. Božić po julijanskom kalendaru slave Srpska pravoslavna crkva, Ruska pravoslavna crkva, Jerusalimska patrijaršija, Kopti i neki manastiri na Svetoj gori u Grčkoj.

Redakcija TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker