JKP DUNAV VELIKO GRADIŠTE: U dva naselja opet neispravna voda za piće

JKP „Dunav Veliko Gradište“ saopštilo je da je u naseljima Kamijevo i Tribrode voda iz seoskih vodovoda zabranjena za piće, jer je utvrđeno da nije zdravstveno bezbedna.

Prema analizama Zavoda za javno zdravlje Požarevac, u vodovodu u Kamijevo utvrđena je mikrobiološka neispravnost vode, jer su pronađene kolimforne bakterije.

U Tribrodu je ustanovljeno da je voda fizičko-hemijski neispravna, pošto su u njoj registrovane povišene količine nitrata. Voda iz vodovoda u ovim naseljima ne sme se koristiti za piće i pripremu hrane, već samo kao tehnička, za održavanje higijene.
Iz JKP „Dunav Veliko Gradište“ saopštili su da će zabrana trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove da se voda može koristiti za piće.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close