ZAŠTO JE UPUCAN PERO NEDINIĆ? Kriminal petrovačkog SNS kartela nagoni ljude da sami sprovode pravdu?!

Petrovac na Mlavi je u poslednje vreme stavio sebe na listu gradova sa najviše državnog kriminala, političke represije i mafijaških obračuna. Klupko se polako odmotava, a broj afera u Petrovcu na Mlavi srazmerno broju stanovnika, sustiže čak i Beograd.

Foto: Ilustracija/Privatna arhiva

U javnost iz godine u godinu izlaze novi mračni slučajevi, a po svemu sudeći pitanje je vremena kada će iz Mlave krenuti da isplivavaju leševi. S obzirom na poguban uticaj hidrocentrale na ovu reku čiji je vodostaj sve manji, čelnici opštine su sami sebe doveli u opasnost da njihove najmračnije tajne budu izbačene na površinu i otkrivene.

Svi ovi slučajevi, naizgled nepovezani, imaju jednog zajedničkog imenitelja. Kada krenete tragom svake od ovih priča, afera i brutalnih prebijanja, put će vas odvesti ka jednoj osobi, odnosno jednoj porodici – Nedinić.

Bilo da se radi o masovnoj krađi šumaotimanju lokala, vikendica i placevazastrašivanju političkih protivnika, pretnjama i prebijanju ljudi koji se protive kriminalu, tu je i ime nedavno upucanog oca predsednika opštine – advokata prevaranta sa kupljenom lažnom diplomom Pere Nedinića. Njegovo ime se uvek pominje ili kao direktnog učesnika, branioca ili zaštitnika ljudi koji učestvuju u ovim aktivnostima.

Kada razgovarate sa građanima Petrovca na Mlavi retko ko vam neće u poverenju ispričati kako funkcioniše aparat represije i straha u ovom naizgled mirnom gradiću. Prema njihovim rečima, Duško Nedinić je samo formalno na čelnoj poziciji, dok je njegov otac Pero Nedinić gospodar života i smrti u petrovačkoj opštini. Ovo ostavlja porodici beskrajne mogućnosti za korupciju, kriminalne tajkunske projekte, i malverzacije.

U vreme kada cela Srbija protestuje protiv nasilja, Nedinići se ne libe da nastave sa svojim aktivnostima.
Nedavni protesti u Petrovcu na Mlavi koji su po masovnosti, srazmerno veličini grada, premašili i Beograd pokazuju da su građani Petrovca na Mlavi možda najnezadovoljniji građani Srbije!

Afere su brojne. Od prebijanja Cvijete i Ninoslava Petrovića, preko otimanja nepokretnosti, Đoleta cepanice i drugih afera, sve do pucnjave koja se jutros dogodila, imena Pere i Duška Nedinića su neizostavna.

Da li je Staniša Damjanović (80) nova “Baka Coka”?

Svima nam je poznat slučaj Baka Coke iz Beograda koja je nakon višegodišnjeg maltretiranja od strane lokalnog tajkuna uzela pravdu u svoje ruke i pucala na svog tlačitelja. Za razliku od Baka Coke, Deda Stane nije bio tako precizan.

Foto.: Screenshot/Ilustracija

U oba slučaja dešava se ista stvar. Kao što je Coka zbog budućnosti svog sina uzela pravdu u svoje ruke i izvršila krivično delo presudivši tajkunu, tako se i Deda Stane, isfrustriran nemogućnošću da pomogne svom prevarenom sinu, iz nemoći odlučio na ovaj potez.

Prema rečima pojedinih meštana nisu u pitanju samo vikendica i plac već višedecenijski psihički i fizički teror.

Zamislite da živite u Petrovcu na Mlavi i da se na vašu imovinu okome Nedinići. Ne, to nisu obični lokalni mafijaši koji će vas reketirati i tući, a koje možete uredno prijaviti policiji nakon čega bi bili uhapšeni. U pitanju su ljudi koji imaju svoje ljude u svakoj pori Petrovca na Mlavi od opštine, kriminala, do lokalnih moćnika i ulice. Iako su ulice sve punije ljudi koji su protiv Nedinića, to i dalje ne umanjuje strah građana od petrovačkog kartela.

Ovi nekadašnji prijatelji Safeta Pavlovića, poznatog po ranijim aferama, koriste istu SNS šemu kada sprovode kriminal i represiju. Poznanstvo sa Aleksandrom Vučićem, zavidna pozicija u stranci i veze sa vrhom države glavni su aduti ove grupe koju pripadnici SNS-a u Beogradu često podrugljivo nazivaju “Vlaška mafija’’.

Jednako kao što pojedini Beograđani traže ime ulice za Baka Coku i petrovačkom čaršijom se šire glasine da bi delo Staniše Damjanovića, od jutros prozvanog “Deda Stane”, na sličan način trebalo biti obeleženo.

Koliko god bizarno zvučalo ovi predlozi i glasine samo su rezultat besa brojnih meštana koji tvrde da su prevareni.

Drugi deo meštana Petrovca se najiskrenije nada da će se Pero Nedinić brzo oporaviti ali i privesti pravdi jer u slučaju Deda Staneta niko nije oklevao da to u najbržem roku uradi.

(Autori: Mile Sova/Pera Krtica)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker