“PALA” ORGANIZOVANA GRUPA: Vlauca iz Kučeva ojadio masu Srba, obećao im rumunska državljanstva, a od papira ništa!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom i Tužilaštvom za organizovani kriminal u Beogradu, uhapsili su Radišu Dragojevića (48) iz Kučeva, i dvojicu rumunskih državljana M. D. (24) i K. J. (43) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i prevara u saizvršilaštvu.

Radiša Dragojević/Foto: Privatna arhiva

Sumnja se da su članovi ove organizovane kriminalne grupe čiji je organizator Radiša Dragojević u periodu od početka 2016. do novembra 2020. godine, obećavali srpskim državljanima da će im legalnim putem obezbediti uverenja o rumunskom državljanstvu kao i originalne lične karte i putne isprave Republike Rumunije, zahtevajući od njih da na ime navodnih troškova postupka predaju novac u iznosu od više hiljada evra.

Na ovaj način je ova organizovana kriminalna grupa kojoj pripadaju i dvojica rumunskih državljana, kako se sumnja, pribavila protivpravnu imovinsku korist od 175.910 evra. Radiša Dragojević je 2019. godine registrovao Udruženje građana “Gvozdena vrata – Poarta de fier” sa sedištem u Kučevu, posredstvom kojeg je zainteresovanim licima izdavao uverenja o navodnoj promociji rumunske kulture, a u iznajmljenom poslovnom prostoru održavao sastanke sa osobama koje su zainteresovane za dobijanje rumunskog državljanstva.

Umesto obećanih originalnih dokumenata Republike Rumunije oštećena fizička lica su dobijala falsifikovana dokumenta ili ih uopšte nisu dobijali.

Osumnjičeni su, uz krivičnu prijavu kojom su obuhvaćena i dvojica rumunskih državljana, privedeni nadležnom tužilaštvu.

Policija nastavlja rad na ovom slučaju i poziva sve oštećene osobe od strane ove organizovane kriminalne grupe da se jave policijskim službenicima SBPOK-a na broj telefona 011/2743-987, kako bi se utvrdio ukupan broj oštećenih.

PROČITAJ I

6 Komentari

  1. Nisu bili politički zaštićeni kao odbornici SNS u Kučevu koji imaju fiktivne ugovore a ne dolaze na posao. Godišnje se na taj način iz budžeta opštine Kučevo opljačka preko 100.000 evra. Uz to rođaci odbornika su takođe na platnom spisku i fiktivnim ugovorima opljačkaju još toliko. SBPOK okreće glavu od toga i pravi se da ne vidi. Ovaj prevarant je varao ljude četiri godine. Svi su znali za to ali ga je štitio Aca Karatista koji ga je i izvukao proletos iz zatvora kad je bio uhapšen. Očigledno da u zadnje vreme je novac zadržavo samo za sebe i nije delio sa određenim strukturama vlasti zato je i uhapšen.

  2. Тип је блиско сарађивао са Новицом Јаношевић и Милошем Петровићем Шомијем на формирању фарме шведске расе говеда Ангус. Заједно су држали трибине по месним заједницама Шевица, Дубока и Раденка где су наговарали народ да прода или да у закуп своје утрине где ће говече да пасе. Наравно да је тај пројекат био чиста превара грађана и послужио је за прикупљање СНС гласова. Многи су се понадали да ће доћи до неких пара али сваки посао који се ради са преварантима тог типа је узалудан.

  3. Jaka kriminalna grupa nema šta,zašto SPOK ne uhapsi glavne kriminalce u Kučevu Perišića i Janoševića oni su organizovana kriminalna grupaali njih štiti Aleksandar Vučić kao i sve kriminalce u Srbiji.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker