HAOS U CENTRU NOVOG SADA: Žestoka tuča žandarmerije i ekoloških demonstranata (VIDEO)

Sada već čuveni Generalni urbanistički plan Novog Sada danas bi trebao biti usvojen. Tim povodom ekološki aktivisti, koji se žustro protive njegovom usvajanju zbog brojnih ekoloških problema koje on nosi, organizovali su demonstrativni skup u centru, iza Izvršnog veća Vojvodine.

Screenshot

Skup je poočeo u 9 sati i već je došlo do nereda.

Naime, došlo je do incidenata i sukoba između demonstranata i žandarmerije.

Demonstranti su u jednom momentu ofarbali policijske štitove u zeleno, a jednom policajcu je i otet štit.

Prema nezvaničnim saznanjima, ima privedenih.

Sukobi su započeli kada su okupljeni građani krenuli u probijanje ograde koja je postavljena jutros kako bi ih sprečili da priđu ulazu u Skupštinu Vojvodine, gde se održava sednica lokalnog parlamenta na kojoj se usvaja Generalni urbanistički plan Novog Sada.

Okupljeni su uspeli da sruše i pomere ogradu, zbog čega su se sukobili sa obezbeđenjem.

Nakon toga je pristigla žandarmerija koja je postavila kordon. U nekoliko navrata došlo je do tuče, otimanja štita policajcu, te farbanja štitova u zeleno.

Demonstranti traže da neko od građana bude pušten na sednicu kako bi se obratio odbornicima.

Okupljeni su uzvikivali „Lopovi, lopovi“.

Prema najnovijim informacijama, demonstranti zahtevaju da na sednicu uđe njihov predstavnik Nebojša Milenković. Osim toga, najavili su da se neće raspustiti dok god se ne oslobode privedeni demonstranti.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker