STRUČNJACI ZABRINUTI ZA DECU: Sve više dece sa otečenim arterijama srca i temperaturom na severu Italije

Italijanski i britanski medicinski eksperti istražuju moguću vezu pandemije korona virusa i skupa (klastera) ozbiljne zapaljenske bolesti među decom koja stižu u bolnicu sa visokom temperaturom i otečenim arterijama, prenosi Rojters.

Doktori na severu Italije, jedne od najpogođenijim oblasti tokom pandemije, prijavili su izuzetno veliki broj dece mlađe od devet godina sa ozbiljnim slučajeva nečega što liči na bolest Kavasaki, prisutnoj uglavnom u nekim delovima Azije.

U Velikom Britaniji, doktori su se suočili sa sličnom situacijom, pa je ministar zdravlja Met Henkok na jučerašnjem brifingu rekao da su „veoma zabrinuti“ i da se lekari bave tim pitanjem.

Kavasaki bolest, čiji je uzrok nepoznat, uglavnom napada decu mlađu od pet godina i povezana je sa groznicom, svrabom po koži, oticanjem žlezda, a u ozbiljnijim slučajevima i oticanjem arterija srca.

Direktor Engleske nacionalne medicinske asocijacije Stifen Povis rekao je na brifingu da je svestan izveštaja o ozbiljno obolelog deci od simptoma sličnim bolesti Kavasaki, ali da je još rano to povezivati sa korona virusom.

(Tpknews.com/Fonet)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close