“PREVARANT UVEK NA DELU I U AKCIJI”: Otvoreno pismo vikendaša iz vikend naselja Vinci-Usije

“Mi, slobodni ljudi vlasnici vikend kuća u vikend naselju Vinci-Usije živimo na okupiranoj teritoriji opštine Golubac. Sa jedne strane naselja je neuređeno opštinsko smetlište, a sa druge, Dunavske strane naselja, bićemo trovani otpadnim vodama kanalizacionog sistema koji je planirao čovek masne brade, ogromnog stomaka i uvek raskopčanog šlica spremnog za akciju” navode u otvorenom pismu vlasnici vikend kuća u vikend naselju Vinci-Usije koje su poslali našoj redakciji, a koje prenosimo u celosti.

Foto: Facebook/Privatna arhiva

“Na osnovu podataka koje je saopštio Predsednik Republike krajem 2025. godine planira se završetak izgradnje brze saobraćajnice i izgradnje moderne marine u Golupcu. Ovim povodom čovek masne brade i otkopčanog šlica ugovorio je kupovinu jahte kako bi nakon odlaska u penziju imao svoj sadržaj. Vršeći javnu dužnost predsednika Opštine do sada je zgrabio nekoliko hektara zemlje, plac u selu Usije, sagradio kuću od 500 m2, sagradio 15 luksuznih apartmana preko puta plaže u Golupcu, a pored svega toga kupio je i skupoceni džip kako bi sebi ugodio udoban život.

Da je to čovek on bi odavno dao ostavku i oslobodio Opštinu svojih stega.

Njegovi pretpostavljeni i pored dokaza o sramnim delima otkopčanog šlica ništa ne preduzimaju već mu slepo veruju bez neke provere. Dolazimo do zaključka da su i oni na vrhu isti.

Jedan od puteva u vikend naselju Vinci/Foto: Privatna arhiva

Narode, dosta je bilo čekanja, izbori nisu daleko, a na vama je da razmislite dobro.

Nismo mi veverice da nas svako obmanjuje, moramo snagom javnog glasa da udaljimo tog čoveka sa javne funkcije. Njegovo udaljavanje ne na ulici već na izborima kada se bude čuo glas naroda.

Prevarant je uvek na delu i u akciji.

Udruženje vlasnika vikend kuća pokrenuo je peticiju pre dve godine. Kabinet Predsednika Republike je reagovao i tražio od njega akciju a on je radio na razjedinjavanju udruženja i, uspeo je.

Plaža izgrađena sredstvima vikendaša u vikend naselju Vinci/Foto: Privatna arhiva

Preko zidara Sretka Ilića koji je bio predsednik udruženja uspeo je da razjedini udruženje a kabinetu Predsednika poslao je lažni izveštaj o stanju na terenu.

Udruženje je obavestio da će kroz naselje proći ulična rasveta, da će biti urađeno mnogo toga da ne nabrajamo, ali od svega toga nema ništa. Od tada do današnjeg dana dovezeno je samo nekoliko kamiona peska i kamena, napravljena je neka plaža i ništa više. Svi smo mi prevareni kao i kabinet Predsednika Republike.

Zidara Sretko Ilić/Foto: Screenshot/Facebook

Na toj plaži nema pratećih sadržaja a mi nismo svinje već kulturni ljudi koji bi posle kupanja da se istuširamo.

Malo toga je rečeno a ilustrovaćemo kasnije sve to sa nekoliko snimaka. Čitajući ovo pismo on mora da shvati da su autori pisma veći prijatelj njemu nego lažljivi i nepoverljivi ljudi koji ga okružuju” zaključuju u svom otvorenom pismu vlasnici vikend kuća u vikend naselju Vinci-Usije.

2 Komentari

  1. Gospodo vikendaši pošaljite sve ovo i na N1 i NOVU i pozovite njihove reporter da snime i javno objave kako izgleda vikend naselje Usije-Vinci a i Golubac sa plažom u pokušaju.

  2. Kada smo kod Mijovićevih nekretnina, ne sumnjam da se za neke od njih “snašao”. Mada on ima i dobra primanja. Prima platu predsednika opštine, ima svoju privatnu ordinaciju, supruga i sin su mu isto lekari. Mene više zanima, kako je do nekretnina i apartmana došao pop Miroslav iz Golupca. Trebalo bi pročešljati i ispitati poreklo imovine njegove porodice, jer on ne bi trebao ni smeo imati dodatna primanja. Još nije dovoljno razjašnjeno, kako je pre nekih 15-ak godina, pop kupio kuću pokojnog policajca Pavla Bogdanovića iz Radoševca, koju su kako narod priča, Bogdanoviću na osnovu duga uzeli zelenaši, a kasnije je prodali popu. Tu kuću Bogdanović nikada nije prežalio, od stresa je dobio rak i umro. Njegova porodica je posle u sudskom sporu uspela da povrati tu kuću i pop Miroslav je morao da se iseli iz nje. Mislim da bi ovu temu mogao da obradi Mile Sova, bilo bi veoma interesantno. Takođe bi bilo interesantno da se proveri, da li sin popa Miroslava koji takođe radi kao sveštenik, ima završen bogoslovski fakultet. Inače, popov i Mijovićev sin su veoma dobri drugari, a i pop Miroslav je u veoma dobrim i prijateljskim odnosima sa vladikom iz Požarevca.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker