BRUTALAN ZLOČIN U AUSTRIJI: Uhapšeni Crnogorac i Srbin zbog ubistva Bosanca! (VIDEO)

Crnogorac (40) i Srbin (19) uhapšeni su nakon policijske potrage zbog sumnje da su počinili ubistvo Bosanca (40). Nakon hapšenja Srbin je ubrzo oslobođen ove sumnje, ali ne i Crnogorac za koga se sumnja da je nožem ubio Bosanca.

Foto: Screenshot YT

Kako navode austrijski mediji brutalno ubsitvo dogodilo se u petak oko 7:20 sati.

– Sumnja se, da se napad dogodio u Ulici Martrenku u Gornjoj Austriji. Teško povređeni muškarac nađen je na ulici, zahvaljujući prijavi žene koja je izjavila da je videla automobil koji se zaustavio pored pešaka i da je u jednom trenutku muškarac izašao iz vozila i nožem više puta ubo čoveka koji je bio na ulici. Potom je napadač seo u vozilo i pobegao – pišu austrijski mediji.

Prema njihovom izveštavanju Hitna pomoć je odvezla povređenog čoveka u bolnicu gde je preminuo a policija je odmah pokrenula potragu za vozilom kojim je napadač pobegao.

Ubrzo je tokom potrage pronađen automobil i u njemu državljanin Crne Gore i mladić iz Srbije. Obojica su uhapšena ali se istragom sva sumnja svela na starijeg muškarca. Međutim, nakon provere Srbin je ostao iza reštaka zbog kršenja zakona o strancima u Austriji, budući da nije imao prijavljen boravak u toj zemlji, kao ni radnu dozvolu – piše “krone.at”.

Kao motiv napada navodi se ljubomora jer je Crnogorac sumnjao da je Bosanac bio u vezi sa njegovom bivšom ženom.

– Istragom je utvrđeno da su sva trojica bili zajedno i da su se dovezli kolima do posla. Ispred ulaza u dvorište kompanije za koju su radili, Crnogorac i Bosanac su izašli iz plavog terenca kako bi otvorili kapiju. Tada je krenula žestoka svađa između njih. U jednom trenutku Crnogorac je izvadio nož i pet puta izbo Bosanca – navode austrijski mediji.

Srbin koji je u trenutku incidenta sedeo u kolima navodno nije primetio napad nožem. Crnogorac je nakon napada sa krvavim nožem uskočio u auto i rekao Srbinu “vozi, vozi, vozi”, piše Krone.

Svedok koji je video sukob dvojice muškarca odmah je alarmirao policiju. Za to vreme Crnogorac i Srbin seli su u jedan kafić u Traunu. Nakon nekog vremena Crnogorac je napustio kafić i plavim terencem se uputio prema Lincu gde ga je nešto pre devet sati na auto-putu uhapsila policija.

Oružje kojim je izbo Bosanca još se nalazilo u vozilu. Crnogorac je navodno nakon zločina pozvao bivšu ženu i rekao joj šta je uradio, a zatim je pretio da će ubiti i nju.

Crnogorac je u subotu izveden pred tužioca, ali je odbio da svedoči. On je u februaru bio priveden za nasilje u porodici jer je napao bivšu suprugu, ali je posle deset sati zadržavanja pušten na slobodu.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker