MNOGA LICA TRAŽE PISCA: Aleksandar Vučić počasni građanin Žagubice

Predsednik republike Srbije, Aleksandar Vučić biće počasni građanin Žagubice, tako su odlučili odbornici u ovoj Homoljskoj opštini na sednici održanoj prošle nedelje.

Prisutni odbornici na toj sednici lokalnog parlamenta u Žagubici jednoglasno su odlučili kojom će na Dan Opštine, 25. septembra, predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću biti uručeno najveće priznanje Opštine “zvanje počasnog građanina Opštine Žagubica”.

U obrazloženju Odluke navedeno je da je Aleksandar Vučić još od svojih prvih političkih koraka pokazivao posebno interesovanje za životne probleme, posebno infrastrukturne, građana Opštine Žagubica, sa vizijom i konkretnim merama kako te probleme rešavati, kao i to da je predan i marljiv u ostvarenju svojih ideja.

– Predsednik je u više navrata obilazio našu opštinu, prvo kao opozicioni lider, zatim kao premijer i sada kao predsednik Republike, sa željom da u razgovoru sa političkim rukovodstvom Opštine i njenim građanima, utvrdi moguće načine rešavanja egzistencijalnih pitanja, kao i pravce razvoja, a sve u cilju stvaranja što boljih uslova za život, rad i opstanak ljudi na prostorima Homolja. Jedan od rezultata njegovog višegodišnjeg zalaganja jeste potpuna rekonstrukcija, odnosno izgradnja deonice regionalnog puta Petrovac – Žagubica u dužini od 24 kilometra. Izgradnjom ove deonice Opština Žagubica ostvarila je višestruku i dugo očekivanu korist koja se ogleda u približavanju Opštine razvijenim privrednim i drugim centrima u Republici, privlačenje potencijalnih investitora, stvaranje osnovnog preduslova za razvoj turizma. Takođe, predsednik svojim ogromnim autoritetom predano radi na traženju strateških partnera koji bi uložili svoj kapital u otvaranje proizvodno – prerađivačkih kapaciteta i zaposlili veliki broj mladih ljudi – , rečene je u obrazloženju Odluke Opštinskog veća.

TPKNEWS/Danas

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker