RASPLET NA VIDIKU: Mijovićevom Golubačkom kartelu se bliži kraj – Samo što nisu pali!

Rasplet je na vidiku. Mijovićev kartel je u rasulu. Na Divljem zapadu važilo je samo jedno pravilo – tu zatečen, tu obešen. Mijovićevom kartelu se bliži kraj. Samo što nisu pali.

Foto: Mafija ilustracija

Nakon našeg poslednjeg pisanja o pljačkanju budžeta preko fudbalskg kluba “Ðerdap”, malverzacijama i bahaćenju lokalnih golubačkih funkcionera i njihovih sinova, bezbednosno informativne oružane snage predsednika opštine Golubac, Nebojše Mijovića, su potpuno razvaljene.

Suočavajući se sa činjenicom da su sve informacije koje smo u poslednjoj objavi izneli u javnost, tačne i verodostojne, Mijovićev golubački kartel “Koza nostra”, po prvi put našao se pribijen leđima uza zid i nemoćan.

Nemajući hrabrosti da naše tvrdnje demantuju, Mijovićeva zločinačka mafija, hvatajući se za poslednju slamčicu, oglasila se šturim saopštenjem preko svojih lokalnih medija, jer, iako je očigledno da trpilo još nije puklo, Mijović je u panici. Zna šta je uradio, pa se plaši i svoje senke. Svestan je da u svakom trenutku može da dođe do erupcije nezadovoljstva normalnih ljudi, koji će na svaki način da od njega i njegove bande brane pravo na život.

Mijović i njegovo zločinačko udruženje zavili su Golubac u crno i izvršili svakakva zla. Opljačkali su javne resurse, oteli državnu i privatnu imovinu, napunili džepove i bankarske račune, a građane sveli na nivo robova, bez elementarnih ljudskih prava. Samo plaža je koštala 42 miliona dinara. Nastrešnica na sportskom centru sa ostalim radovima oko farbanja igrališta i sedišta na terenu za mali fudbal je koštala 17 miliona dinara.

Preduzeće PIM Beograd je opštini Golubac na osnovu poreza na imovinu dugovalo građanima opštine Golubac preko 40 miliona dinara. Predsednik opštine Golubac Nebojša Mijović je otpisao dug od preko 40 miliona dinara, a nakon toga platio PIM-u, i njegovom ortaku direktoru Milojeviću, iz opštinskog budžeta, 42 miliona dinara za izgradnju plaže, gde je Košava već odnela dobar deo nadstrešnice, a Dunav nasuti pesak sa plaže.

Realno, radovi na izgradnji plaže i nadstrešnica na sportskom centru sa ostalim radovima oko farbanja igrališta i sedišta na terenu za mali fudbal, ne vrede ni trećinu utrošenog novca, i to može da potvrdi bilo koja neutralna državna komisija.

Pored svih ovih malverzacija, vrlo je sumnjiv još jedan posao između ove dvojice, a to je da je Mijović poklonio opštinsko zemljište PIM-u na potezu Jelenska stena, a kamen sa tog zemljišta su Milojević i Mijović zajedno prodavali privatnim preduzećima koji su ga šleperima i baržama odnosili. Što i danas rade.

Opet, da ne izostavimo tatinog mlađanog Mijovića, Uroša nevolju, i njegovog telohranitelja Josić Jovicu, poznatijeg kao Joca Kiki, koji glumeći kriminalace, sede po lokalnim kafićima i restoranima i bahate se na račun para građana opštine Golubac. Ovoga puta iznosimo događaj iz kafića “D-mol” gde su se ova dvojica, prošle godine za vreme zabrane okupljana, do kasnih jutarnjih časova, opijali i orgijali sa suprugom direktora Osnovne škole iz Golupca, dok je patrola policije koja je intervenisala, bila izbačena iz lokala van, jer je mlađani Mijović ipak sin predsednika opštine, i ne sme niko da ga prekida, čak ni policija.

I na kraju, opet poniženje za poniženjem. Stidećemo se što smo ovome bili savremenici. Masovna pobuna, ustanak svih poniženih, obespravljenih, opljačkanih i gladnih, samo to može da dovede do oslobođenja Golupca od mafije. Najbolje bi bilo da do toga dođe mirnim putem, ali ta nada pripada asortimanu parola koje recituju lepotice na izboru za Mis sveta.

Pod tim pritiscima, građani će biti prinuđeni da sami preuzmu stvar u svoje ruke, da se probude iz mrtvila. “Ja nisam oslobodilac. Oslobodioci ne postoje. Ljudi sami sebe oslobađaju”, govorio je revolucionar Če Gevara. Bio je u pravu, ljudi moraju sami da se izbore za slobodu, a ne da čekaju da posao obave strane službe, rak ili omča.

Kucnuo je poslednji čas, više nije dovoljno “ostajte ovde”, neophodan je pokret pod parolom “ustajte ovde”.

(Dopisnik Tpknews.com iz Golupca/S.M.)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker