OTKRIVAMO NAJVEĆU TAJNU (1. DEO): Kako gradištanski čelnici kradu pare, gde odlazi novac, tajni sefovi, kako godišnje nestanu milioni

Nakon višemesečnog obimnog istraživanja u kojem je učestvovao tim odabranih ljudi koji su došli u posed dokumenata i dokaza, koji pokazuju da gradištanski čelnici već godinama na svaki mogući način kradu u opštini. Serijom tekstova otkrivaćemo najveću javnu tajnu opštine Veliko Gradište – da li su gradištanski opštinari zaista lopovi!

Jedna od najvećih javnih tajni u opštini Veliko Gradište glasi: opštinari su lopovi! Za svakog iskrenog opštinskog funkcionera, ovo je uvreda… I svako normalan zna da nisu svi opštinski funkcioneri isti, niti su svi lopovi… Ali…

Dok se na jednoj strani manjina zaposlenih u opštini Veliko Gradište i javnim ustanovama, bori da sačuva kako zakon nalaže i ovo malo što je već ostalo, na drugoj strani većina krade novac iz opštinskog budžeta, otima, lobira za sebi slične, a ukradeni novac završava u tajnim sefovima i džepovima pojedinaca. Od otetog novca kriminalci među opštinarima žive bahato, neki čak i diluju drogu, otvaraju razne delatnosti, kupuju besna kola, dok drugi žive na ivici siromaštva, po zakonskim načelima. I trpe blato koje i na njh pada zbog opštinara-lopova.

“TPKNEWS”, nakon višemesečnog obimnog istraživanja u kojem je učestvovao tim odabranih ljudi koji su došli u posed dokumenata i dokaza, koji pokazuju da gradištanski čelnici već godinama na svaki mogući način kradu u opštini.

– U ovom slučaju pojedini nepošteni gradištanski opštinski funkcioneri učinili su da pred običnim svetom svi mi budemo prljavi, a da stvar bude strašnija najveći kriminal vrši se već godinama na najvišem nivou, kaže izvor “TPKNEWS”, koji je insistirao na anonimnosti, ali koji nam je sve dokaze za svoje tvrdnje predao, i koji je spreman da sve svoje tvrdnje ako treba ponovi i dokumentuje i na sudu.

– Izlazim u javnost sa svim ovim podacima i materijalima, jer želim da zaštitim poštene funkcionere u opštini Veliko Gradište, i koji je odlučan da stvar istera do kraja koliko je u njegovoj moći, kaže naš izvor, dodajući da Milićevi ljudi već duže vreme pokušavaju da ga izoluju, kako bi se sakrile sve mutne radnje.

Naš sagovornik navodi da su u pitanju milioni pokradenih evra, kao i da za bezakonje u vrhu opštine gotovo da ne važe zakoni Srbije, koji važe za kriminalce i druge lopove koji nemaju neku funkciju.

Pre tri nedelje “TPKNEWS” je pisao o subvencioniranju projekata prekogranične saradnje koje opština Veliko Gradište sprovodi sa našim susedima preko Dunava u Rumuniji.

Tada smo pisali da je Milić je strikno zabranio Načelnici Opštinske Uprave Suzani Đorđević i svim radnicima opštine da bilo šta pitaju ili zatraže bilo koja dokumenta u vezi odeljenja LER (lokalni ekonomski razvoj). Kako smo i tada naveli, i u to se uverili, da pristup tom odeljenju imaju samo Načelnica odeljenja, Jasmina Štrbac i predsednik opštine Dragan Milić. U tom objavljenom članku naveli smo da je pre par godina Zlatibor Mitić pre nego što je otišao sa mesta Načelnika odeljenja LER, ustupio projekat graničnog prelaza Usje Vladimiru Štrbcu, suprugu Načelnice odeljenja LER Jasmine Štrbac, i sadašnjem povereniku SNS-a u Gradištu. Sve to u više navrata potvrdio je i sam Zlatibor Mitić, koji takođe tvrdi da je kao nosioc prejekta Vladimir Štrbac imao platu, negde oko 1.000 evra mesečno.

Zbog našeg pisanja i tvrdnje, da Načelnica Opštinske Uprave Suzana Đorđević nema pristup odeljenju LER, po naredbi predsednika opštine Dragana Milića, iako je zakonski njena obaveza i dužnost zbok funcije koju ima da vrši kontrolu i proveru, da li se nameski i kako troše pare od subvencioniranja projekata prekogranične saradnje, bili prozvani na društvenoj mreži “Fejsbuk” od strane same Načelnice Opštinske Uprave Suzane Đorđević, koja je u komentaru napisala – da mi nemamo nikakava prava da pišemo i da u javnost iznosimo bilo šta, pre nego što se njoj ne obratimo!.

Prelistavajući dokumenta koje nam je dao naš sagovornin, naišli smo na zanimljiv podatak koji nam je zapao za oko, a u vezi popisa imovine stanovnika opštine Veliko Gradište. U drugom krugu popisa imovine u opštini Veliko Gradište, koji je počeo u oktobru 2016 godine, i trajao je do kraja te godine. Kao nosioca tog projekta Načelnica odeljenja LER, Jasmina Štrbac postavila je svog supruga Vladu Štrbca, kome je na osnovu toga uplatila na račun 5.000 evra. Ko, i kako je tih 5.000 evra međusobno podeljeno, nismo uspeli da saznamo.

Međutim, da ne bismo bili ponovo prozvani na društvenim mrežama, naš Urednik je nazvao Načelnicu Opštinske Uprave Suzanu Đorđević, od koje je zatražio potvrdu svega ovoga. Načelnica Suzana ga je zamolila da sačeka sa objavom u naredna dva dana, pošto, kako je objasnila, ona te 2016 godine nije bila na toj funkciji, a taj projekat je već arhiviran. Obećala je da će sve to da pregleda i dostavi nam preko mejla. Od tada je prošlo više od deset dana, međutim obećani mejl u našu redakciju još nije stigao.

Načelnice, Načelnice, servirali ste nam priču da te 2016 godine u oktobru, kada je počeo drugi krug projekata GIZ, popisa imovine stanovnika na teritoriji opštine Veliko Gradište, niste bili na funkciji Načelnika Opštinske Uprave?

Kako ćete onda da objasnite nama i građanima opštine Veliko Gradište sledeće:

– Kako ste mogli 17. jula 2016 godine, da primite kao Načelnica Opštinske uprave u ime opštine Veliko Gradište u Klubu poslanika u Beogradu, specijalno priznanje za izuzetan doprinos efikasnoj primeni e-dozvola, koju vam je uručila potpredsednica Vlade, prof. dr Zorana Mihajlović, ako ste našem Uredniku rekli da te 2016 godine, niste bili na funkciji na kojoj ste sada?

– Pošto ste nas prozvali preko društvene mreže “Fejsbuk”, i tvrdite da to što smo napisali da vam je zabranjen pristup odeljenju LER neistina, zašto nam još uvek niste dostavili obećana dokumenta?

Nije da su nam ta dokumenta sada toliko potrebna, jer smo već u posedu istih, ali Načelnice, obećanje je obećanje.

(NASTAVIĆE SE)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Bolesnik si i ti, i onaj koji preko tebe plasira ove gluposti. On nije samo bolesnik već i alkos i prevaranska lopina koju su najurili iz policije.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker