Od 1. marta u požarevačke vrtiće ne mogu nevakcinisana deca!

Od 1. marta u vrtiće PU „Ljubica Vrebalov“ u Požarevcu samo uz potvrdu o vakvinaciji protiv morbila.

Požarevački Zavod za javno zdravlje naložio je predškolskoj ustnovi “Ljubica Vrebalov” zbog epidemije malih boginja na teritoriji grada nove mere na osnovu kojih nevakcinisana deca od 1. marta neće moći da idu u taj vrtić.

“Od 1. marta vrtići neće primiti decu koja nisu vakcinisana protiv morbila ukoliko njihovi roditelji ne donesu potvrdu o imunizaciji, odnosno potvrdu pedijatra da je dete zdravo i uredno vakcinisano, a za decu sa privremenom ili trajnom kontraindikacijom, neophodna je potvrda stručnog tima”, naveo je Zavod.

Roditelji dece koja su u vrtiću, a nisu vakcinisana od malih boginja u skladu sa kalendarom vakcinacije, obavezni su da se jave izabranom pedijatru i u najkraćem roku donesu potvrdu o vakcinaciji i boravku u vrtiću.

(Beta)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Нећу да власт размишља уместо мене каже:

    Значи, невакцинисани угрожавају вакцинисане? Где је логика???

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker