ČETVORO OBOLELIH: Epidemija malih boginja u Požarevcu

U Institutu Torlak u Beogradu laboratorjski je potvrđeno da su u Požarevcu registrovana četiri slučaja obeoljevanja od malih boginja, zbog čega je prijavljena epidemija.

Od malih boginja obolela su dva deteta, stara dve godine i godinu dana, kao i dvoje odraslih, koji su starosti 35 i 42 godine. Prvo je registrovano oboljevanje jednogodišnjeg deteta, a u sredu je iz Torlaka stigla potvrda i za preostalo troje.

Dvoje obolele dece nije primilo vakcinu protiv malih boginja, dok je kod dvoje odraslih status vakcinacije nepoznat. Svi ovi oboleli pacijenti leče se u kućnim uslovima i za sada kod njih nema komplikacija.

Iz epidemiološke službe Zavoda za javno zdravlje Požarevac najavljuju da bi narednih dana moglo da dođe do novih slučajeva oboljevanja od morbila.

M.V.

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker