DO PROMENA DEMOKRATSKIM PUTEM: Ujedninjena požarevačka opozicija formirala Savez za Srbiju-Požarevac

U četvrtak u prostorijama požarevačkih demokrata javnosti je prestavljena Ujedinjena požarevačka opozicija oličena u Savezu za Srbiju-Požarevac.

Potpisivanje Deklaracije

Tom prilikom potpisana je i Deklaraca o političkom delovanju i zajedničkoj odgovornosti za ostvarenje vizije Požarevca kao demokratske, slobodne, socijalno odgovorne, ekonomski i kulturno razvijene lokalne zajednice. Dekleraciju su potpisali predsednici Gradskih odbora: Demokratske stranke, Dejan Savić, Narodne stranke, Nenad Ilić i Srpskog pokreta „Dveri“, Mirko Mirković i predstavnik Dragana Đilasa, Goran S Petrović.

„Prvi čovek požarevačkih demokrata Dejan Savić rekao je da nije preterano srećan zbog činjenice što imaju Savez za Srbiju, jer je Savez jedna nužnost, neminovnost i posledica pretpolitičkog stanja u našem društvu danas. – Posle dve decenije od demokratskih promena pričamo o elementarnim političkim slobodama. Posledice toga su niski rejtinzi svih stranaka u našoj organizaciji pojedinačno. Sama činjenica da mi pojedinačno nemamo kapacitet, ne da dovedemo možda do smene vlasti, nego da probamo da izložimo svoje političke ideje, da profilišemo svoju političku ideologiju, da zaitrigiramo bilo kog birača da sasluša šta mi imamo da kažemo. Sve su to činjenice koje su dovele danas da se udružimo, da prevaziđemo naše razlike. Mi danas na nivou Saveza ne polemišemo o elementarnim ideološkim pravcima i ostalm princima na kojima su nastale pojedinačno naše političke organizacije. Polemišemo o osnovnim i elementarnim uslovima, da svoju politiku i ideje negde u budućnosti kad učvrstimo temelje demokratskog društva izložimo biračima“, naglasio je lider požarevačkih demokrata.

Mirko Mirković, predsednik požarevačkih „Dveri“ ulaskom u ovaj Savez nada se da se neke stvari mogu promeniti na bolje i da će Požarevljani prepoznati snagu i ukazati im poverenje i da se časnim i poštenim radom mogu boriti za sve vrednosti koje građani zaslužuju.

Nenad Ilić, predsednik Narodne stranke u Požarevcu kaže da ljudi koji ovde sede žele da se bore za ovaj grad, da nešto bolje bude u ovom gradu, da deca ovde ostanu. “Drago mi je da smo se ujedinili u jedan front. Možete da kažete da među nama postoje ralike, ali ne postoji razlika u tome da li hoćemo bolji život, da li postoji korupcija, da li nemamo demokratska prava, dakle, osnovna ljudska prava. To su mnogo veće sličnosti nego bilo kakve razlike koje mi imamo. Nadam se da će sve veći broj ljudi hteti da izabere slobodu i prepoznati neku novu snagu, nekompromitovanost i iskrenu želju za boljitkom, promenom i prosperitetom, da možemo sa ponosom da kažemo da smo građani Požarevca i Srbije“, rekao je Nenad Ilić.

Na pitanje novinara da li će ići na građanski protest “Stop krvavim košuljama” koji će se održati u subotu u Beogradu lider požarevačkih demokrata rekao je da organizovano neće ići, pošto je to građanski protest u organizaciji građana, ali, svi koji žele da idu na protest iz požarevačkog Saveza za Srbiju, mogu slobodno da to učine.

Ugledni požarevački advokat, predstavnik Dragana Đilasa, Goran S Petrović povodom incidenta kada je neko kamenom polomio staklo na ulaznim vratima prostorija požarevačkog SNS kaže da osuđeje taj čin, ali da mu je zasmetala izjava povodom tog događaja lidera požarevačkih naprednjaka I aktuelnog gradonačelnika, Baneta Spasovića gde je rekao da se nada da je to učinio neki neodgovorni pojedinac, ali da ima pravo da sumnja da se to dogodilo iz političkih razloga pošto opozicija u poslednje vreme non stop napada SNS I njenog predsednika Vučića.

Savez za Srbiju – Požarevac

“Vrata I prozori ovih prostorije u kojim se nalazimo nekoliko puta su razbijane, ali nikada nije rečeno da je to učinila opozicija. Uvek smo davali nadležnim organima da reše te slučajeve I otkriju počinioce. Ovakve Spasovićeve izjave su opasne I one mogu da dovedu do raznih negativnih posledica. Svedoci smo da su 2.000 godine od strane tadašnjih vlasti neki naši građani koji su imali drukačije mišljenje I koji su se borili protiv tadašnjeg režima, bili prebijani, hapšeni I na različite druge načine šikanirani. Ovakve izjave dovode do stvaranja takve atmosfere. I mi smo se ujedinili, upravo zbog toga, da bi sprečili da nam se istorija ne bi ponovila I Požarevac ponovo postao zabranjen grad. Protiv stvaranja takve atmosfhere borićemo se demokratskim načinom I dozvoljenim, političkim sredstvima. Ne znam što gradonačelnik, kada je već izašao sa saopštenjem povodom tog incidenta, nije saopštio I to da je počinilac otkriven I da to nije uradio iz politički razloga. Moja saznanja govore da je kamen bacio maloletnik iz bahatosti”, oštar je bio Petrović.

Potpisnici Deklaracije obavezali su se da Savez za Srbiju – Požarevac, odluke u Savezu donose koncenzusom i da je Savez otvoren za prijem svih organizacija i pojedinaca koji su saglasni sa zajedničkim ciljem.

M.Veljković

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker