GOLUBAČKI KAZANOVA I EKOLOŠKA “PUŠUONA”: Kako Rođko ubira reket za predstojeće izbore direktora škole

Poštovani čitaoci, vrlo često nas pitate, zašto ne pišemo o nekim lepim i kulturnim stvarima koje, na ovaj ili onaj način, mogu da privuku vašu pažnju. Jednostavno rečeno ne stižemo jer dnevni događaji, da ne kažemo, gomila gluposti-jednostavno sustižu i prestižu jedna drugu i kraduckaju nam vreme, jer živimo u vremenu lopovskih okovratnika!

Foto: Facebook

Ti lopovski okovratnici ne samo da kontrolišu našu sadašnjost, već nam kao podla rđa izjedaju budućnost. To su mutanti najgorih gena overenih diktatora i mafijaša. Kvarni su kao kvarni zub. Nikakvi lekovi ni plombe tu ne pomažu. Samo eliminacija tj. vađenje.

E, baš takav lopovski okovratnik, Saša Đorđević, direktor osnovne škole “Branko Radičević” iz Golupca, je glavni junak ove naše današnje teme.

Naime, raspisan je konkurs za direktora ove obrazovne ustanove iz Golupca. Jedan od kandidata za ponovni izbor, tj. reizbor je i aktuelni direktor, lopovski okovratnik, Kazanova, a reference ovog Rođe su veoma visoke.

Kao prvo, ovaj šupljoglavi Rođa je šef golubačkih botova. Kazanova kakvog ovdašnji ljudi ne pamte. Veliki svetski putnik. Veliki broj afera vezan je za ovog sa padežima oskudnog gospodina. Osoba koja je sopstvenu porodicu razorila. Od direktorske plate obišao je mnoge evropske destinacije, uredio fasadu svog stambenog objekta, kupio plac u nacionalnom parku Đerdap, motocikl i putnički automobil. Uveo rasulo i netrpeljivost u kolektiv u kome je trenutno direktor. Uposlio veliki broj nestručnih i nekvalifikovanih lica. Oteo procente školovanim i obrazovanim i dodelio ih nestručnima. Uposlio dve učiteljice u produženi boravak koji radi od 8-11 časova.

Da, nažalost, to vam je Srbija u kojoj danas živimo. Da, to je Srbija čiji je predsednik, gospodin Aleksandar Vučić. Nikakve šminke više ne pomažu.

Gospodin Kazanova, otkrivaju nam naši sagovornici, razumni zaposleni iz osnovne škole “Branko Radičević” iz Golupca, naredio je da se koriste knjige izdavača Vulkan, bez predhodne odluke nastavničkog veća i saglasnosti nastavnika, kako bi dobio pametnu tablu, a uz tablu, i novac za izgradnju svoje kućne ograde. Službeni auto, Rođa koristi za pretovar materijala za izgradnju svoje vikendice.

– Usluge školskih pomoćnih radnika, tokom nedelje i za vreme radnog vremena, a i vikendom, koristi za izgradnju svoje vikendice, posebno Mališu Jovanovića, kojeg je i zaposlio na određeno vreme u Dobri, tako da na oko petnaest učenika, imamo dva pomoćna radnika i kuvaricu. Mališa da bi Kazanovi uzvratio uslugu majstorisanja na kući, a kuvarica je Ana žena predsednika sela, po partijskoj liniji – kažu naši sagovornici i dodaju da Kazanova tako sakuplja glasače za buduće mesto direktora, na stotinak učenika devet pomoćnih radnika i dve kuvarice.

– Sve bi to pravdao pravilnikom o kvadraturi, da mu po područnim školama ne rade mukice za deset, petnaest hiljada. To su pomoćni radnici iz seoskih škola, na neodređeno, ali na 40-50 posto norme, kojima umesto da po zakonu nadomesti normu do 100 posto, oni moraju da ćute da “ne bi ostali bez posla” – otkrivaju naši sagovornici.

Po rečima naših sagovornika, Kazanova sve pomoćne radnike sad pred glasanje za direktora zove na razgovor, ili odlazi kod njih, da ih podseti da moraju da glasaju za njega ili ostaju bez posla.

– Zaposlio je i Radicu na 50 posto da bude tetkica za platu al samo na papiru, a za to vreme ona sedi u „pušuonici“ i uz ekološke i dimne cigarete ispija kafe. Izađe ponekad da neguje ljubičice. Ali Radica zna sve šta i kako se mulja oko para… pa mora. Zato je Kazanova zaposlio i njenu ćerku Mariju na 50 posto “jednosmenskog rada”, a drugih 50 posto dao je Nikoli Kiki. Izmišljeno radno mesto za čuvanje dece, dok ta ista deca idu autobusom u svoja sela, koji se angažuje i plaća u dodatnom terminu, za učenike nižeg razreda. Umesto da budu sa Kikom na nastavi, deca se smucaju tamo ovamo sama po školi – , kažu naši sagovornici.

Naši sagovornici otkrivaju da je taj isti Nikola Kika takozvani bot za partiju, pa ne dolazi u školu kad noću ne spavao lepo zbog botovanja, ili dolazi kad on hoće.

– Često dođe tek nakon ispijanja jutarnjih kafica po Golupcu. Plaća mu se za to 120 posto, ali uredno upisuje časove. Na predčasove izbornih predmeta ne ide, a namešteno mu je da ima građansko. Deca odu na veronauku, za to vreme. U Dobru sredom ne ide. Odnosno nije išao mesec i po dana, dok od sredine oktobra odlazi ponekad. Časove upisuje, kao da ih održi i platu prima. Časovi se inače u elektronskom dnevniku upisuju nakon mesec, dva…jer pedagog Biljana nema kad da pregleda dnevnike i organizuje nastavu od ispijanja kafica i pušenja ekoloških i dimnih cigareta u “pušuonici”. To vam je ona kancelarija između sekretara u pedagoga. I deca to znaju, pa je po nužnosti traže u “pušuonici”. Pošto je ona “poslušna kako kaže direktor, dok je bila dve nedelje na bolovanju, plaćalo joj se 100 posto – , kažu naši sagovornici.

Inače, naši sagovorni kažu da je to uobičajena praksa za one koje direktor voli, tj. Koji mu iz nekog razloga trebaju.

– Tako, kad mu predsednik školskog odbora ima problem sa žučom, nekad na koji dan, nekad nedelju, nekad mesec dana i više za operaciju, ne računa se bolovanje, već prima platu 100 posto, a časovi se sami upisuju. Al zato mu se daje fond preko norme. Isto i pomoćnici direktora Jovanov. Daje se slobodan petak na 120 posto časova. Retko se piše bolovanje, već se daje plata 100 posto. Ponedeljak u Dobru je najčešće neradan dan, ali se časovi uredno upisuje. Tako je i članica školskog odbora Vesna Furunović dobila 2-3 nedelje plaćenog 100 posto odsustva, kad joj se rodilo unuče – , kažu sagovornici.

– Prijateljica Aleksandra Stojanović, koja s direktorom Kazanovom ispija u kancelariji vino, a uz vino još po nešto, za vreme radnog vrema, prima platu 110 posto, ali samo za četiri radna dana u nedelji. Takođe, i prijateljica Nadica Đurković dobila je posao učitelja. Zaposlio je racionalno četiri nestručna nastavnika matematike na 100 učenika, inženjera šumarstva, jednog studenta matematike, tehničkog i jednog neuspelog studenta srpskog jezika! – , kažu naši sagovornici.

Naši sagovornici navode da je biolog Danijela Marković, u septembru prošle godine otišla na trudničkom bolovanju, sada je na porodiljsko, a koja je, takođe, član školskog odbora. Svoju funkciju člana školskog odbora vršila je online i učestvovala u donošenju odluka, iako po pravilniku nije postojala ta mogućnost. Odluka je doneta tek nakon njenog odlaska na porodiljsko.

– Da bi smirio finansijera opozicije, dao je njegovoj ćerki školsku teretanu na korišćenje. Pa je gradnja aneksa za dobrobit dece, u stvari za njegovu dobrobit. Deca zimi ne mogu da koriste sprave teretane koje škola poseduje, već se smrzavaju u hali, da bi privatna lica koristila te prostorije i školsku imovinu. Prostorije su okrečili pomoćni radnici školskim materijalom, za korišćenje privatnog lica. Navodno će ostaviti sprave koje je ona donela, pošto ne plaća zakup, struju, vodu…. To se nije svidelo nastavniku fizičkog vaspitanja Nikoli Tomiću, pa je dobio od direktora Kazanove mesto predsednika sindikata. Direktor Kazanova je lično davao radnicima pristupnice. Pa aj sad, ko ne sme da se učlani…skoro svi su morali da se učlane. Sada se sigurno pitate kako to da su svi morali da se učlane u sindikat? Pa to su vam oni isti ljudi koji su po naredbi Kazanove išli na mitinge, zavrnuli rukave kada je trebalo da se vakcinišu, jeli buđave sendviče… – , zaključuju naši sagovornici.

Zbog ovakvih lopovskih okovratnika i njihovog „zavadi pa vladaj“ niko više ni sa kim se ne trpi, postoje povlašćeni i neposlušni. Zorica Stanojević izlazi sa časova, deca se biju, neposlušna žena se proteruje u zabit, maltretira se, niko ne dežura…u Dobri nema časova zamene…al je zato bitno da Saša Đorđević, direktor osnovne škole “Branko Radičević” iz Golupca, Rođko Šojić, ima funkciju, audi, ful kuću i vikendicu u nacionalnom parku Đerdap!

(Insajder Mile Sova)

PROČITAJ I

14 Komentari

 1. Bravo za tekst i javno objavljivanje punog imena i prezimena ovog lopovskog i poltronskog društva na čelu sa najvećom lopužom svih vremena koja je živela, živi i živeće u Golupcu Mijovićem. Bogu hvala pa je počeo da im se polako trese tron sa kog će se sunovratiti pa pravac Zabela. Golupčani po običaju ćute u svojim mišijim rupama i čekaju da ih drugi oslobode krvopija.

 2. Ja opet stvarno neznam i sto kaže ne razumem zasto se stalno napadaju ljudi koji jedino ovde nesto i vrede i cine da eto sto kaze svi imaju da rade neki poaso. i stvarno nije sto kaze na mestu da jednog dobrog coveka tako nagrdite sa tim imenima. Ja ne znam njega licno ali znam da je nas Mijovic njega bas tu stavio da bude sto kaze da dovede sve to tamo u neki red sto je i on i uradio. Sagradio je i novu halu da deca mogu da se igraju unutra da ne kisnu po napolju. i tu teretanu tamo nisam bio. ali kazi da je mnogo dobro da svi mogu besplatno da treniraju. to je dobro i zdravo za nasu decu ne da idu i da sede po kaficima i da piju i drogiraju se. i ti milice ne moj se ljutis ali mlogo si besna ! JA he znam sta je tebi nas miovic uradio da ga toliko sto se kaze prezires. on je tamo u skoli zaposli sve mlade i sposobne ljude da mogu nasa deca neso pametno da nauce sto kaze. to je sramota da za nekoga zovete ga kazanova . to nije lepo ime za postenog coveka kakav je nas direktor

  1. Poštovani Mile, što se kaže, vidim da priznaješ da ne neznaš, ali moraš da znaš da danas na svi ključnim funkcijama su postavljeni ljudi sumnjivog morala. Oni od svog gazde imaju odrešene ruke da rade šta god im je volja, da kradu kolika im je volja, da zaposle koga oni hoće itd a za uzvrat moraju da obezbede glasove za svog vođu i botove za odlazak na mitinge. Vrlo uskoro će sve da izlazi na videlo, nije daleko jer ovako više ne ide, sve ovo što oni rade je već javna tajna.

 3. Gospodine Mile! Mijovića niti mrzim biti poštujem. To je osoba koja za Golubac ništa pametno nije učinila osim što ga je opljačkala. Zar Vas ne brine Vaša očita opsednutist njime? A što se tiče vajnog direktora škole on je sramota za prosvetarski rod. I još nešto, čestitam Vam na svakom zaradjenom botovskom dinaru. Za razliku od Vas moj obraz je čist i ja nisam na prodaju jer hvala dragom Bogu, sav novac i nekretnine sam zaradila pošteno i mirno spavam a Vi? Srdačan pozdrav od Milice koja se zalaže da se ova lopovska vlast zbaci sa narodnih ledja.

 4. Golubac i Kučevo najgora naselja u Srbiji po pitanju kriminala. Na vlasti su im ljudi bez trunke morala i poštenja u svim sferama života. A što se tiče strukture nastavnog osoblja u školama jad i beda.

 5. samo vi vredjate samo to i znate jer ja ne znam sta sam tebi danko ja uradio. jedino znate da napadate postene ljude i sve. Mijovic je za nas uradio vise nego bilo ko je do sad bio na vlast pa se svi tresnite sto se kaze. I ja ne znam sta je to botuj i neko mi je isto kada sam pisao reko da sam i narkoman i sve .to nije lepo i sto ovde sve ljudi mogu da kazu sta hoce. a niko nista ne preduzima samo zovete postene ljude ruznim imenima. i taj direktor sto ste ga napali ovde je jedan posten porodican covek.. i opet ti Milice mene napadas a ja ti nisam nista uradio. ja tebe niti poznajem a zato sto si mi rekla da sam zaposednut to je velika uvreda jer ja nisam. Meni nas presednik nista ne daje niti ja trazim ja samo vidim sta see ovde desava i mene dusa boli za njega sto tako mislite svi lose o njemu. i ja tebe isto pozdrvaljam Milice i nemoj da si besna zbog toga sto ja tako pisem opet malo ubrzano jer me sve kad ovo ciram nervira i lepo je sto imas svoju zaradu za tvoje nekretnice. srdacno vas sve pozdrvaljam !! !

 6. Gospodine Mile, o poštenju direktora škole može se napisati roman kao i o poštenju Vašeg voljenog Mijovića koji je po Vama tako puno uradio za golubačku opštinu. Samo zaboravljate jednu bitnu činjenicu a to je niti je naror slep, niti je narod glup. Možda je vama na ponos i diku da imate za predsednika opštine čoveka koji za sebe kaže da “voli mlade djevojke” i time javno ponizi suprugu koja je em obrazovana em lepa i kulturna žena. Jedan savet za Vas. Kada idete kroz Golubac dobro otvorite oči i pogledajte u kakvom je stanju centar Golupca, šetalište, park, ulice bez drvoreda i još mnogo toga. Možda Vam tada bude jasno koja su Mijovićeva dostignuća.

 7. eee eh moja Milice! pah sto kaze ima tu kod tebe i neka istina što njega zene vole jer je nas Miovic lep i pametan i obrazovan doktor i sve i zana mu je isto tako. i to sto ga vole devojke pa niko njih sto kaze ne tera da ga napadaju to nije do njega pa sta ce covek. i ja volim moju zenu ali volim sto kaze i da pogledam malo znas nije to nista strasno jer svi smo mi sto kaze ljudi. i nas Miovic je isto covek dobar je i sve je dobro uradio do sada pa ne moze on da sadi drvece po putevima i meni je u Golubcu bas lepo i sve je sto kaze lepo je sve sredjeno. eto juce sam bas moro da idem kod lekara nesto mi se na glavu neki teret spustio pritisak mije bio. i reko je nas Miovic da tamo mora da se sredi put i video sam da su poceli da rade. fala bogu tako i treba jer su svi putevi dobri doduše tamo jeste stvarno bas bas lose kad se ide gore ali i to ce on da nam sredi. i nema nama spasa ako Milice tako pricas i svi sto ovde sikanirate dobre ljude sto se trude da sve bude dobro u Golubcu. To nije dobro sto tako pricate ! Ne moj da se sekiras MIlice i da se nerviras jer ja tebe ne mrzim

 8. Put ka Domu zdravlja već mesecima stoji razrovan, fontana u centru Golupca u bednom stanju, zgrada gde je nekada bi SDK ruglo a od kulturnog i arhitektonskog je značaja. Klupe po parku i šetalištu traže farbanje, psi lutalice na sve strane, centar oko pošte i hotela u mraku a Vi mi tu pričate bajke. Odeš u Opštinu ljubaznost ni lupom ne možeš naći. Ima mnogo, mnogo toga da se nabroji. Razumem ja Vas da posete to što pišete. Hvala Bogu ja ne zavisim od Mijovića i mogu da pišem ono što je istina. Samo mi jedno nije jasno. Od toliko njegovih branilaca istadoste samo Vi. Po komentarom se vidi da je nas kojima je dosta lopovluka i bezakonja u Opštini Golubac više. Išta ćete sad?

 9. pa sad sto kaze nemaju svi hrabrosti da po nesto i napisu kao ti. i ja. ali eto i put je nas presednik nappavio kod doma zdrvalija da ljudi mogu da se voze gore ko svet a ne kao po livadama ali nito nije dovoljno samo svima nesto smeta ali nas Miovic sve to resava deo po deo. I sve je on uradio i tvrdjavu nam je sredio da nasi mladi mogu tamo da rade i da se setaju i da gledaju u dunav. kad nije hladno. ali eto nito nije dovoljno . Samo ste svi ljuti na naseg presednika opstine koji je naj bolji do sada od sviju i tako ce da bude. aj zdravo i da se ne raspravljam vise

 10. Mile, bilo bi najbolje da povedeš Mijovića kod tebe kući ako ti tvrdiš da je toliko dobar. Nama nije potreban i jedva čekamo da mu vidimo leđa jer on i njegov kadar sistematski uništavaju ovu opštinu.

 11. Po tebi Mile Mijović je umesto Boga stvorio i svet. Ima za ovo da dobiješ kod njega veliki plus. Samo da te podsetim da je put ka Domu zdravlja uradjen pre više od 45 godina, šetalište je uradjeno pre njegove vladavine a i pregovore oko uredjenja tvrdjave nije on započeo. A šta bi sa plažom? Sa toliko obećavanim aqua parkom? Nije Mile narod ćorav. Vidi na šta liči centar i zgrada nekadašnjeg SDK. Lepa reklama za turizam.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker