SEČA U EPS: Smenjeno osam direktora zbog računa za struju!

Bilo je i grešaka koje su napravili ljudi u elektrodistribucijama, odnosno odgovorni u elektrodistributivnom sistemu, rekao je Milorad Grčić.

Zbog prenaduvanih decembarskih računa za struju u JP „Elektroprivreda Srbije“ juče je smenjeno osam direktora, s direktorkom Sektora za brigu o korisnicima EPS Sonjom Milojević na čelu.

Nakon unutrašnje kontrole, koja je u ovom javnom preduzeću počela posle skandala s računima za struju, od kojih su neki bili uvećani i od 100 do 150 odsto, v. d. direktora EPS Milorad Grčić smenio je četiri direktora „Elektroprivrede“ i četiri odgovorna lica iz „Elektrodistribucije“.

Po kratkom postupku

Iz EPS su, pored Milojevićeve, smenjeni i direktor Odseka za tehničke usluge iz Jagodine Miomir Papović, rukovodioci Sektora za brigu o korisnicima iz Kraljeva i Kragujevca Mileta Milošević i Vojkan Vučković. Iz „EPS distribucije“ bez posla su zbog ove afere ostali direktor Sektora za podršku tržištu i smanjenje gubitaka iz Beograda Žarko Šantrić, direktori ogranka Kraljevo i Jagodina Srđan Đurović i Dobrica Milošević, kao i šef Službe za kontrolu na mernim mestima iz Niša Miloš Petrović.

Kontrola se nastavlja

– Svi korisnici mogu da pošalju reklamaciju do kraja januara, jer je i naš cilj da rešimo svaku žalbu. Sigurno je da nisu svi računi pogrešni. Definitivno da je u pojedinim slučajevima bilo grešaka i nepravilnosti, kao i grešaka i nemara i u okviru samog postupka očitavanja. Bilo je i grešaka koje su napravili ljudi u elektrodistribucijama, odnosno odgovorni u elektrodistributivnom sistemu, bilo da oni pripadaju ODS „EPS distribuciji“ ili EPS – rekao je Grčić i najavio da će se ovim pitanjem baviti duži vremenski period:
– Unutrašnja kontrola nastavlja da radi, već ima neke rezultate i biće smenjeni oni koji su odgovorni. Radna mesta „čitači brojila“ u EPS su ukinuta 2000. i poslednjih 16 godina na tim poslovima angažuju se različite agencije. Gde god se utvrde propusti agencija, uslediće finansijske sankcije u skladu sa ugovorom.

NE MORATE PODNOSITI REKLAMACIJU

Ne morate da podnesete reklamaciju jer će svi građani kod kojih se proverom utvrde nepravilnosti biti obeštećeni umanjenjem januarskog računa

Ukoliko želite, reklamaciju možete podneti na šalterima distribucija i pismenim putem

Adresa za žalbe naznačena je na prednjoj strani računa, a reklamacije se ne mogu podneti telefonskim putemEPS će reklamacije prihvatati sve do kraja meseca, a dužan je da odgovori na njih u roku od osam dana.

TPKNEWS/Kurir

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker