VOZAČI, OPREZ: Sneg i snežni nanosi usporavaju saobraćaj, kolovozi mokri i klizavi

Zbog neprekidnih padavina tokom noći i povećanja snežnog pokrivača, saobraćaj u Srbiji je usporen, najviše u planinskim predelima, saopštio je jutros AMSS.

Temperature u većini krajeva zemlje su iznad nule, tako da se sneg u nižim predelima ne zadržava, dok u planinskim predelima vozače očekuju zimski uslovi za vožnju.

Jak vetar otežava prohodnost puteva na području Negotina, dok je na Crnom Vrhu moguća snežna mećava koja stvara manje snežne nanose. Na Kopaoniku magla smanjuje vidljivost, pa se preporučuje oprezna vožnja.

U Vojvodini i na širem području Beograda u nižim predelima Srbije vozače očekuje mokar kolovoz sa mestimično raskvašenim snegom po putu.

Kako se navodi, večerasod 22 sata, do sutra u šest sati, izvodiće se radovi na poboljšanju javnog osvetljenja, na delu državnog puta I A reda broj 1 (gradski deo), na mostu Gazela u smeru Beograd – Niš. Radovi će se izvodiiti u pokretu i u toku radova za saobraćaj će biit privremeno zatvorena krajnja leva (brza) saobraćajna traka.

Prema poslednjim informacijama JP “Putevi Srbije”, nema zadržavanja na naplatnim stanicama.

Na našim graničnim prelazima, na putničkim terminalima zadržavanja su do 30 minuta, pokazuju podaci Uprave granične policije.

Često dolazi do formiranja dužih kolona vozila na ulazu i na izlazu iz Mađarske, a tada zadržavanja mogu biti višesatna i duža u odnosu na zadržavanje koje vozače očekuje na našim graničnim prelazima, napominje se u saopštenju.

(Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker