VUČIĆ U SMEDEREVU: “U inat neću da smenim Gašića, ali zato smenjujem celu Vladu i idemo na izbore”

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je na protestima u Beogradu bilo više hiljada ljudi i da je uvek spreman da sasluša zahteve, prenosi portal Nova.rs.

Foto: Prinstscreen/RTV Pink

Vučić je poručio da o ukidanju rijalitija može da razgovora, ali da će onda morati svi rijaliti da se ukinu, piše Nova.rs.

„Nadao sam se, nisam mislio da ćemo danas da govorimo o ovomer jer o tome govori čitav svet – od Gardijana do Tajmsa, svi govore o jedinstvenoj i fantastičnoj akciji koju je Srbija preduzela. Ja imam obavezu da poštujem svaki skup, tamo gde se skupi 5, 10 ili više hiljada ljudi kao što je bilo na dva poslednja protesta. Ne pravim razliku među građanima, moje je da obratim pažnju na njihove zahteve i da vidim šta je to što možemo da napravimo i učinimo. Od zahteva da imamo manje nasilje, mi preduzimamo mere. To su veoma ozbiljne mere… Što se tiče političkih zahteva, mislim da ih niko ne zna i mislim da nije moguće da se razgovara na ulici. Hoćete da razgovaramo o rijalitijima, može. Ali, ako se ukine rijaliti, onda će da se ukine svugde. Ili će svugde da bude bez nasilja, ali o tome mora da se razgovara“, izjavio je Vučić u Smederevu.

Kada je reč o fotošopiranju broju prisutnih na protestima, što je objavljeno na društvenim mrežama i izjavi Brnabić Vučić je odgovorio:

„Šta je to Ana Brnabić uradila za one koji ne znaju. Te večeri smo bili predsednica Vlade, pa ministar finansija i ja, ja sam pio čaj, nije ni važno. Pričali smo o svemu u jednom beogradskom kafiću, restoranu i tom trenutku vidimo na osnovu te slike da je toliko ljudi. Mi imamo precizne softvere koliko je prošlo Gazelom ili Vladom, nema tu tajni više nikakvih. Mi smo ustanovili da je reč o krađi, jer falsifikat je to. On se u Srbiji nije desio 25, 30 godina, da neko brutalno krade i predstavlja da ima više ljudi nego što jeste. Ljudi su mirno šetali, osim par magaraca koji su udarali u automobile, ali mirni su bilI“, rekao je Vučić i dodao:

„I Ana stavi na fotografiji nas troje, ja to ne znam ni da uradim i zašto je onda usledila najveća hajka protiv nas. Šta je Ana Brnabić uradila, čime ih uvredila? Čime? Istinom, razobličavanje, time što je caru rekla da je go. Ja se nisam smejao, osmehnuo sam se. Pitaju šta je smešno na fotografiji. A onda kreće svih mačo muškaraca, koji kažu sram te bilo. Što? U čemu je problem ako se ne govori istina. Zašto je kriva zbog toga što je onima iz opozicije rekla da su uhvaćeni u laži i obmanama? Zašto vodite kampanju protiv nje. Vi videte u šta se pretvorila kampanja. Karleuša kaže nije za Vučića, ali šta vam je on kriv. Pričate mi o borbi protiv nasilja, pa ovo je borba protiv nasilja… Na istom mestu vam se nađu Mladen Obradović, vagnerov čankolizac i Čedomir Stojković, čankolizac Zelenskog. I šta je predlog, da se smeni Bata Gašić? Što, šta je policija kriva? Evo nećemo da smenimo Batu Gašića, napamet nam ne pada ga smenimo“, rekao je Vučić i dodao:

„Ali možemo da vam izađemo u susret, da smenimo celu Vladu i onda idemo na izbore. Ali za to sačekajte 26. maj. Evo ja vam kažem nećete ništa na silu, a što se demokratije tiče, spreman sam da izađem u susret. Nema problema, obaveštavam narod 26. maja, idemo na izbore. Izbori najkasnije u septembru i nema filozofije, izbori u septembru.“, rekao je on.

(Tpknews.com/Nova)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Jedino priznajem Božiju volju i silu, tako da me niko ne može naterati da idem na miting, gde će govoriti šizofrenik a blejati ovce. Svojom voljom i životom, uz Božiji pomoć, ja raspolažem i ne moram da slušam ničije ucene i naredjenja. Ako će baš da ne otpuste mogu slobodno jer posla ima na sve strane.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker