UMETNOST IMA GRANICE: Policijski funkcioneri nesposobni i nedorasli zadatku, ali sposobni da sebi obezbede privilegije i materijalnu korist

“Inspirisani” tekstovima o nepoštovanju zakona, zloupotrebi položaja i korupciji od strane policijskih službenika “Policijske uprave Požarevac”, lokalnih funkcionera iz Javnih (Opštinskih) Kuća u Velikom Gradištu i Golupcu i pojedinih sudija iz Braničevskog suda (Osnovnog suda u Velikom Gradištu), ono malo koliko ih ostalo “pošteni radnici PS u Gradištu i Golupcu i Braničevskog suda” obratili su se Insajderu Miletu Sovi sa problemima iz svojih “kuća”.

Policijska stanica u Velikom Gradištu

Po njihovom mišljenju, ključni problem je to što se za rukovodioce dovode i postavljaju ljudi nesposobni i nedorasli zadatku, ali veoma sposobni da sebi obezbede privilegije i materijalnu korist.

U ovom početnom delu, po njihovom zahtevu, iznosimo detalje o korumpiranom načelniku Odeljenja policije PU Požarevac Zlatanu Svetozareviću koji je u periodu 2003-2004. izvršio veliki broj krivičnih dela zloupotrebe službenog položaja, pretnje i prikrivanja izvršenja i izvršioca krivičnog dela.

U proleće 2003. u ataru sela Doljašnica i Češljeva Bara, opština Veliko Gradište, prilikom susreta dve lovačke sekcije, i to lovačke sekcije iz Češljeve Bare i Sene, Vladan Šojanović iz sela Sena, opština Kučevo, nesmotrenim rukovanjem vatrenim oružjem (lovačkom puškom), iz blizine je u glavu ranio Dušana Jenića iz Češljeve Bare, inače predsednika tamošnjeg lovačkog udruženja. Ovaj događaj bio bi okarakterisan kao neopreznost ili nesrećan slučaj u lovu da nije drugih bitnih činjenica i okolnosti.

Vladan Šojanović je, naime, u to vreme pohađao kurs za policajce u Kuršumliji. Dozvolu za držanje vatrenog oružja nije posedovao, nije bio ni član bilo koje lovačke sekcije. Samim tim je izvršio krivično delo neovlašćenog držanja vatrenog oružja. U trenutku ranjavanja Dušana Jenića, koji je odmah prevezen u Dom zdravlja u Veliko Gradište, na lice mesta izlazi patrola policije koja svim prisutnim licima bez ikakvog razloga ili izdate potvrde oduzima vatreno oružje i odnosi u prostorije PS Veliko Gradište. Nakon nekih 10 dana sva lica kojima je oduzeto vatreno oružje pozvana su u prostorije PS Veliko Gradište, gde su pod pretnjom da će im, ako o tom događaju nekom bilo šta ispričaju, oružje biti trajno oduzeto, a njima može da se desi što i ranjenom Dušanu Jeniću. Ranjeni Jenić je imao ustrelne rane na licu kao posledicu dejstva gelera lovačke puške Vladana Šojanovića, a samo ukazivanje prve pomoći u Domu zdravlja u Velikom Gradištuje prikrio je starešina PS Veliko Gradište Časlav Živić, koji je lično i uputio pretnje tim licima.

Razlog zbog kog je Živić zloupotrebio svoj službeni položaj leži u činjenici da je zet Vladana Šojanovića upravo Zlatan Svetozarević, sadašnji načelnik Odeljenja policije PU Požarevac, a tada komandir PS Kučevo.

Živić je školski drug Zlatana Svetozarevića sa Policijske akademije. Kada je Svetozarević postavljen na mesto načelnika OP PU Požarevac 2006. godine, istog trenutka je za odanost i prikrivanje krivičnih dela nagradio Živića time što ga je postavio na mesto oficira u Odeljenju policije PU Požarevac, iako je ovaj disciplinski kažnjavan za težu povredu radnih dužnosti i ima zabranu napredovanja u službi u trajanju od dve godine. To, međutim, Svetozareviću nije predstavljao nikakav problem.

Postoji više lica koja su bila prisutna prilikom izvršenja navedenog krivičnog dela od strane Vladana Šojanovića, šuraka načelnika OP PU Požarevac Zlatana Svetozarevića, a koja su spremna da o navedenom događaju pruže više podataka.

Inače, zanimljivo je, o čemu ćemo detaljno pisati u narednim izdanjima, Nenad Eraković je kadar SNS-a, koji je, nakon što je Darko Pajkić sa mesta načelnika PS Veliko Gradište postavljen na mesto načelnika PU Požarevac, napredovao u sadašnjeg načelnika PS Veliko Gradište i na tom mestu ga prate mnoge zloupotrebe. Takođe, osim načelnika Erakovića, zanimljiva je i njihova, na prvi pogled, atraktivna koleginica puna sebe, pa tako kolege uzdišu kada prođe pored njih, jer je stalno u nekoj uskoj i utegnutoj garderobi da bi privukla pažnju i istakla svoje atribute, a pre svega voli da u službi drži čvrst oslonac svojih kolega, tako da je svakog kolegu morala da testira.

Među daljim zanimljivostima biće i glavna ljubavna trojka za organizovanje orgija sa mladim momcima/devojkama na relaciji Javnih (Opštinskih) Kuća u Velikom Gradištu i Golupcu i njihovog kupler-majstora iz Braničevskog suda, čiji se posao svodi na to da nalazi podatne dečake i devojčice za bahanalije koje se redovno organizuju.

(Insajder Mile Sova)

3 Komentari

  1. Sramota! Od zlobe i zavisti pucate po svim šavovima pa pišete gluposti i nebuloze! Ne znate više sta ćete sa sobom od muke ali džabe pišete jer škart od ljudi kao sto ste vi ne mogu da isprljaju obraz dobrih, postenih i sposobnih ljudi tako da samo napred, pišite i dalje!!! Džaba vam ga bilo!

  2. Krivolov je veoma bitan u opstini Gradiste kad neko hoce da napreduje. Tako krivolovac dodje i do zamenika li je predsednik shvatio da mu otrzava polozaj. I krivolovom i lovom na mlade uciteljice vaspitacice i turisticke radnice. Ove godine dva Silafesta ce da organizuju da bi oprali sramotu od prosle godine i ukidanja festivala zbog osvete ljubavnici koja nece vise da ceka povratak oz krivolova.

  3. Ono dosovsko/dsovsko nenormalno vreme mogao si coveka da ubijes a da ni minut provedes u zatvoru,dabogda se nikad ne domogli vlasti.Samo nije mi jasno zasto se danasnja vlast nije otarasila tih kukolja bivseg rezima.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker