ALAVA DIREKTORKA: Direktorka u “Turističkoj organizaciji Veliko Gradište” zaposlila svoje rođake

Nepotizam nije nepoznanica u Srbiji, ali u Velikom Gradištu to toliko prednjači da javnost to već naziva privatno, porodično zapošljavanje u Javnim ustanovama.

Direktorka Turističke organizacije Dajana Stojanović

U našu redakciju stiglo je pismo našeg čitaoca koji nam se požalio na bahato ponašanje direktorke “Turističkoj organizaciji Veliko Gradište” i pojedinih zaposlenih radnika, koje prenosimo u celosti:

“Obraćam Vam se ovim pismom jer zaista ne postoji način da se nekim stvarima stane na put. Naime, već tri nedelje na Srebrnom jezeru divljaju motorna vozila po vodi, tako da ugrožavaju kupače u vodi. Mi smo se par puta obratili Turističkoj organizaciji da nešto preduzmu po tom pitanju, ali direktorka Turističke nijednom nije želela da razgovara sa nama. Radnica koja se javila, zove se Suzana, čvrsto je obećala da će obavestiti nadležne organe u opštini, pošto i sama kaže da nije nadležna da daje inmformacije o Srebrnom jezeru. Ne znam samo kako radi u turizmu kada ne zna da daje informacije. Kada smo sledeći put pozvali, Suzana je otišla na odmor, u sred radne sezone, kažu nije tu, na odmoru je. Kako to da radnici Turističke organizacije u sred avgusta meseca mogu da idu na odmor, kada ima najviše posla. Malo smo se raspitali po gradu ko sve radi, pa smo dobili odgovor da je gospođa Suzana odbornica SNS-a, pa direktorka Turističke organizacije Dajana Stojanović ne sme ništa da joj kaže, a i sama direktorka je član vladajuće stranke u Velikom Gradištu. Elem, jednom sam bio u turističkoj da se raspitam šta sve može da se vidi u okolini, direktorka je toliko bila neljubazna, vikala je, očigledno da ne zna kako da se ponaša na radnom mestu. Izgleda da nije videla da je neko ušao u kancelariju. Dok su mi radnici Turističke organizacije objašnjavali šta sve može da se obiđe, iz druge kancelarije čula se dreka i vika. Neprimereno ponašanje za jednu takvu ustanovu. Na Srebrnom jezeru postoji turist info koji zaista ne znam čemu služi? Svratio sam da kupim suvenir, i da vidim kako se radnici snalaze, na moje pitanje da li može nešto da se učini da se jezero očisti, rekli su mi da nisu nadležni da daju odgovor na to pitanje. Pitam se ko je nadležan, Predsednik opštine? Inače, voda u jezeru liči na žabokrečinu, nikad prljavija i nikad toplija. I o tome je Turistička organizacija obaveštena na vreme, nikada nismo dobili odgovor, zašto se kači da je voda ispravna, a voda je nikad prljavija. Direktorka Turističke organizacije Dajana Stojanović treba da kupi pumpe za prečišćavanje vode, a ne samo da kaže da nije nadležna za davanje informacija. Jedino što zna to je da prima platu, i da sedi u fotelju. Direktorka, izađi malo da vidiš kako je jezero. Plata treba da se zaradi, a ne da se sedi. Elem, direktorka koristi putne troškove iz Makca, a živi u Velikom Gradištu. Što da ne, sve to narod plaća, za to se ima para, a da se uradi nešto na jezero, to ne može, ili bolje rečeno direktorka nije nadležna. Pitali smo u turist info na Srebrno jezero, kako rade, kažu radi Direktorkin rođak, koji dolazi na posao kad hoće, odlazi sa posla kad hoće, kažu za njega radno vreme ne važi. Ko zna, možda je i on član SNS-a. Da li postoji još neki rođak Direktorke Dajane Stojanović da treba da se zaposli, nek se javi u Turističkoj organizaciji, konkurs važi samo za rođake…. Voleo bih da ovo pročitaju građani kao i predsednik opštine Veliko Gradište, da znaju ko im je Direktor Turističke organizacije u Velikom Gradištu. Očigledno je da biti odbornik i nečiji rođak, otvara sva vrata. Zaista bih voleo da se ovo objavi da ljudi konačno vide kakvo je stanje u jednoj Javnoj ustanovi”, zaključuje naš čitaoc.

U vezi ovog pisma koje smo dobili od našeg čitaoca probali smo da stupimo u kontakt sa “Turističkom organizacijom Veliko Gradište”, međutim bez uspeha. Svaki put kada smo nazvali u Turističkoj radnici koji su se javili na telefon, kada su shvatili sa kim pričaju, jednostavno su nam rekli da nama ne mogu da daju nikakve informacije.

Tražeći odgovore na pitanja koja smo sebi postavili nakon par neuspelih poziva da čujemo mišljenje i druge strane, a posebno zašto kod zaposlenih radnika u Javnim ustanovama u Gradištu svaki put kada nazovemo primetimo veliki strah kada treba da nam bilo šta kažu. Nazvali smo našeg opštinskog insajdera, koji nam je ukratko objasnio, da su iz opštinske direktive svi direktori Javnih ustanova u Gradištu dobili mejlove, u kojima im je naređeno da svim zaposlenima izričito zaprete otkazima, ukoliko primete da neko od njih komuniciraju sa nama. Da im kontrolišu telefone sa kim se dopisuju ili pričaju, da li, i kako komentarišu naše objave na društvenim mrežama.

Naš opštinski insajder nam je još rekao da je uspeo da sačuva par mejlova pre nego što su obrisani, i koje će u toku nedelje da nam prosledi, da bi smo mogli da ih objavimo.

M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker