ČUVARI ZLATNOG RUNA: Zbirka priča o Zviždu i Homolju

U Centru za kulturu “Veljko Dugošević” u Kučevu priprema se drugi deo zbirke priča Homolja i Zvižda “Čuvari zlatnog runa”, u kojoj je zastupljeno 25 domaćih autora.

Korice drugog dela zbirke “Čuvari zlatnog runa”

Pozivu da napišu priče inspirisane mitovima, legendama, običajima i verovanjima kučevačkog podneblja odazvali su se: Marko Vidojković, Ivana Dimić, Darko Tuševljaković, Vladislava Vojnović, Miloš Mihailović, Branka Selaković, Oto Oltvanji, Vesna Dedić, Vule Žurić, Jovana Dišić, Drina Štajnberg, Željko Obrenović, Jasmina Vrbavac, Boris Mišić, Nataša Milić, Uroš Timić, Mirjana Uzelac, Nemanja Jovanov, Mira Satarić, Ivan Pavić, Matilda Veljković, Radmilo Anđelković, Angelina Meringer, Dalibor Ćulibrk i Dragan Milanović.

Urednici ovog nastavka su Miloš Petković i Dragan Despot Đorđević, a ilustrator naslovne strane Aleksa Gajić.

Prvi deo “Čuvara zlatnog runa” obajvljen je prošle godine, povodom 50. rođendana čuvene manifestacije “Homoljski motivi”. U njemu su objavljene priče 28 autora, a predgovor je napisao akademik Matija Bećković.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker