BRAVO TEODORA: Iz Bugarske donela zlatnu medalju u Petrovac (FOTO)

Teodora Bogosavljević rukometašica ŽRK „Sloga“ iz Petrovca na Mlavi, vratila se sa turnira u bugarskoj Varni gde je igrajući za žensku juniorsku selekciju Srbije, osvojila zlatnu medalju.

Foto: Privatna arhiva

Ženska juniorska selekcija Srbije pobedom nad reprezentacijom Poljske 22:20 (12:10) došla je do titule na Evropskom prvenstvu B divizije u bugarskoj Varni.

Foto: Privatna arhiva

Izabranice Radana Rovčanina gde je nastupila i mlada rukometašica ŽRK „Sloga“ iz Petrovca na Mlavi, Teodora Bogosavljević (17) igrajući na mestu srednjeg beka, turnir su završile bez poraza, uz šest ostvarenih pobeda, a čini se da su najteži meč odigrale upravo u finalu. Poljakinje su od samog starta pružile dobar otpor, ali je Srbija iskoristila izuzetno raspolaženu Jovanu Jovović, koja je već u prvom poluvremenu postigla osam golova, te na obaveznu pauzu otišla uz suficit od dva gola.

Foto: Privatna arhiva

Identična slika viđena je i u drugom delu. Srbija je diktirala ritam, dok je Poljska bila ta koja je jurila rezultat, a na kraju, ispostavilo se da je magična brojka od tri gola prednosti Srpkinja bila nedostižna za osvajača srebrne medalje, Poljsku. Kao i tokom čitavog turnira.

Foto: Privatna arhiva

(Tpknews.com)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close