VUČIĆEV KADAR: Vlasnik javne kuće, falsifikator deviza, nasilnik i kriminalac dobio četvrti mandat

Safet Pavlović, čovek koji je pretio ekološkom aktivisti, fizički nasrtao na predstavnike opozicije među kojima su bile i žene, onaj koji je svojevremeno povezivan sa falsifikovanjem dokumenata, štancovanjem deviza, čak i za posredovanje u prostituciji, ponovo je izabran za predsednika opštine Žagubica, i to po četvrti put.

Safet Pavlović, predsednik opštine Žagubica

Na konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Žagubica verifikovano je 25 odborničkih mandata. Za predsednicu Skupštine opštine izabrana je Olivera Pauljeskić iz Krepoljina, koja je i u prethodnom sazivu obavljala tu funkciju. Za predsednika opštine Žagubica četvrti put izabran je Safet Pavlović.

On već godinama važi za jednog od najkontroverznijih funkcionera u Srbiji.

Kako su mediji pisali, Pavlović je svojevremeno hapšen zbog posredovanja u prostituciji, jer su u njegovom lokalu pronađene neprijavljene dve Moldavke i jedna Rumunka, osumnjičene za prostituciju. Povezivan je i sa falsifikovanjem dokumenata i štancovanjem deviza. Uprkos problematičnoj prošlosti, Pavlović je 2013. godine ipak postao predsednik ove opštine.

Safet Pavlović i Ana Brnabić Foto: Printscreen Instagram/safetpavlovic

Prošle godine čitav niz skadala povezan je s njegovim imenom.

Najpre je pretio ekološkom aktivisti Ivanu Milosavljeviću, zatim je ušao u obračun sa građanima i poslanicima opozicije koji su protestovali protiv otvaranja rudnika. Branili su ga momci sa kapuljačama i fantomkama, a baš u to vreme ispred zgrade opštine zatekao se i vođa Levijatana Pavle Bihali…

„BUDEŠ LI NASTAVIO, ZVEKNUĆEMO TE OPET“

Ekološki aktivista iz Petrovca na Mlavi Ivan Milosavljević objavio je snimak razgovora u kojem mu predsednik opštine Žagubica Safet Pavlović preti, a za medije je ispričao da to nije prvi put i da se ljudima na lokalu dešavaju mnogo gore stvari.

Foto: Ekološki ustanak/printscreen

– Meni su i ranije prilazili, govorili mi da prestanem da radim to što radim, da se bunim… Ovo je bio prvi put da su me negde odveli i ovako mi otvoreno pretili. Oni su ozbiljni s tim stvarima. Otkako sam javno govorio o svemu što se desilo, javilo mi se mnogo ljudi s Homolja, kojima se dešavaju mnogo gore stvari, koji su doživeli fizičko nasilje, imaju povrede… Ljudi se plaše da će ostati bez posla, da njihova deca sutra neće moći da se zaposle, zelenaši bliski lokalnim vlastima im oduzimaju imovinu na ime dugova. Mnogo takvih slučajeva je prijavljeno policiji, ali to ne ide dalje od toga – , kaže Milosavljević.

U snimku koji je Milosavljević objavio, jasno se čuje kako mu Pavlović govori sledeće:

„Budeš li nastavio dalje, onda ćemo da te zveknemo opet“, „ako neko u kampanji proziva mene onda ću da napravim zlo“, „ako neko udari na moje ime, onda te sečemo“…

Zatim je na protestu, koji je u aprilu 2023. organizovan zbog najavljenog otvaranja rudnika i kao podrška Milosavljeviću, došlo do tuče, a Safet Pavlović je izašao ispred zgrade opštine i provocirao okupljene.

Poslanik Demokratske stranke, Srđan Milivojević je tada ispričao da su posle skupa došli ispred zgrade opštine gde ih je sačekao Safet Pavlović sa dva pripadnika obezbeđenja.

– Poslanica Dveri, Radmila Vasić, popela se na stepenice, a Safet Pavlović ju je uvukao u zgradu opštine. Tamo je bila izložena zastrašivanju, jer je htela da preda u pisarnicu opštine zahteve sa skupa. Pavlović ju je vukao za ruke, a onda je izašao napolje gde je njegovo privatno obezbeđenje nasrnulo na ljude, a pojavili su se neki ljudi sa fantomkama među kojima je u jednom trenutku prepoznat i Pavle Bihali. Nakon toga, poslanici opozicije su svi ušli u zgradu opštine, a tad je Safet Pavlović tri puta udario Aleksandra Jovanovića Ćutu – , rekao je Milivojević.

Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka je ispričao sledeće:

Foto: Ekološki ustanak

– Kad smo ušli u zgradu opštine, Safet Pavlović mi je prvo pružio ruku, a kad sam odbio da se rukujem s njim i rekao mu: ‘Ma beži bre’… On me na kvarno udario u ja*a… Nakon toga, kad sam izlazio, on me udario po glavi, s leđa. Njegovi kriminalci hteli su da otmu telefon Danijeli Nestorović i vukli su Radmilu Vasić. U svakom slučaju, čestitam Aleksandru Vučiću na izboru kadrova. Safet Pavlović je vlasnik javne kuće, falsifikator deviza, nasilnik i kriminalac koji nasrće i udara narodne poslanike – , rekao je Jovanović.

U sukob sa ekološkim aktivistima ispred zgrade opštine ušlo je privatno obezbeđenje. Tom prilikom viđeni su i predstavnici Levijatana predvođeni Pavlom Bihalijem.

(Tpknews.com/Nova)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker